Znamy prowadzących 18. Konkursu Piosenki Eurowizji Junior

Ida Nowakowska-Herndon, Małgorzata Wiktoria Tomaszewska i Rafał Brzozowski poprowadzą tegoroczną Eurowizję Junior. W środę, 7 października odbyła się konferencja prasowa poświęcona szczegółom tego muzycznego widowiska. Gościem specjalnym konferencji była Alicja Tracz, reprezentantka Polski  18.  Konkursu Piosenki Eurowizji Junior.

Sprawdź ofertę kanału TVP1 w PROGRAMIE TV

Pandemia nałożyła na nas nowe obostrzenia, przez co realizujemy koncert w trybie online. Dziękuję EBU oraz wszystkim krajom, które angażują się w tę współpracę i decydują się wziąć udział w konkursie. TVP oddaje ze swojej strony grupę najlepszych fachowców od produkcji i realizacji, a także wspaniałych prowadzących – powiedział Jacek Kurski,  Prezes Zarządu TVP.

EBU jest pod wielkim wrażeniem profesjonalizmu, elastyczności i kreatywności stworzonego przez TVP zespołu. Dzięki tej współpracy udało nam się zmobilizować i zorganizować tegoroczny konkurs, nawet pomimo trudnych warunków panujących w Europie. Nie możemy się doczekać kolejnego, niesamowitego show w Polsce – ocenił Martin Österdahl, Executive Supervisor JESC 2020.

Ida Nowakowska-Herndon, gwiazda tańca, aktorka, prowadząca wielu programów TVP i prezenterka. Absolwentka szkół tańca i aktorstwa w USA.  Współprowadziła finał 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci organizowany w Gliwicach. Od września prowadzi program „Ameryka da się lubić”. Małgorzata Wiktoria Tomaszewska prezenterka TVP i współprowadząca muzyczne show. W maju 2019 została prowadzącą „Pytanie na śniadanie”, a także studia Oprawy TVP. Wystąpiła w 2. edycji polskiego programu rozrywkowego „Dance Dance Dance”. Współprowadząca jedenastej edycji talent show „The Voice of Poland”. Rafał Brzozowski piosenkarz i prezenter TVP. Prowadził wiele muzycznych widowisk telewizyjnych, w tym m.in. finał krajowych eliminacji do 15. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, koncert sylwestrowy TVP w Zakopanem, Międzynarodowy Festiwal Talentów im. Anny German w Zielonej Górze. W 2019 zasiadł w polskim składzie jurorskim 64. Konkursu Piosenki Eurowizji. W 2020 został uhonorowany Telekamerą w kategorii „osobowość telewizyjna”.

Alicja Tracz podczas konferencji zaprezentowała swój konkursowy utwór „I’ll be standing by”, którego  autorami są Sara Chmiel-Gromala i Andrzej Gromala „Gromee”. Reprezentantka Polski ma 10 lat i pochodzi z małej miejscowości Stojeszyn Pierwszy w województwie lubelskim. Dziewczynka zachwyciła widzów i jurorów programu „Szansa na Sukces. Eurowizja Junior”, wykonaniem piosenki „Mam tę moc”.

Ambasadorką tegorocznej Eurowizji Junior jest Vicky Gabor. W finale konkursu wystąpi ona jako zwyciężczyni poprzedniej edycji.

Tegoroczna edycja Konkursu Piosenki Eurowizji Junior ponownie odbędzie się w Polsce. Organizatorem wydarzenia po raz drugi jest Telewizja Polska wraz z Europejską Unią Nadawców. W tegorocznej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2020 wezmą udział młodzi artyści z 13 krajów: Armenii, Białorusi, Francji, Gruzji, Hiszpanii, Holandii, Kazachstanu, Malty, Niemiec, Polski, Rosji oraz Serbii i Ukrainy.

Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2020 z powodu pandemii COVID-19 odbędzie się w zmienionej formule. W trosce o zdrowie wszystkich artystów oraz bezpieczeństwo imprezy wszystkie konkursowe występy artyści wykonają w studiu w swoich krajach. Koncert finałowy będzie transmitowany ze studia w Warszawie. Na miejscu będą zachowane konieczne procedury sanitarne: prezenterzy i obecni na miejscu członkowie ekipy zachowają dystans, zachowane będą wszelkie wymogi dotyczące ochrony zdrowia obecnych na miejscu osób.

Finał Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2020 odbędzie się 29 listopada o godz. 17.00. Transmisja tego wydarzenia w TVP1, TVP ABC i TVP Polonia.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *