Zrekonstruowana komedia „Będzie lepiej” w Kino Polska

W kwietniu w ramach cyklu „Sto lat miłości” Kino Polska zaprezentuje przedwojenną komedię „Będzie lepiej”. Dzięki cyfrowej rekonstrukcji film po raz pierwszy obejrzymy w doskonałej jakości obrazu i dźwięku. Przy okazji prac konserwatorskich udało się odzyskać prawie 5 minut zaginionego wcześniej materiału – m.in. komplet piosenek autorstwa Henryka Warsa, które w filmie śpiewa Aleksander Żabczyński i znakomity duet znany jako Szczepko i Tońko.

„Będzie lepiej” – komedia Michała Waszyńskiego z 1936 roku, z doborową obsadą (m.in. Aleksander Żabczyński, Antoni Fertner, Loda Niemirzanka) i wpadającą w ucho muzyką – przenosi nas do przedwojennego Lwowa i jego niepowtarzalnej atmosfery.

Szczepko i Tońko (Kazimierz Wajda i Henryk Vogelfänger), lwowscy batiarzy zatrudnieni w fabryce zabawek, zostają zwolnieni z pracy. W parku znajdują porzucone niemowlę, które postanawiają oddać na wychowanie mieszkającej na wsi ciotce. Po drodze spotykają Wandę, właścicielkę sklepu z zabawkami. Dziewczyna przyjechała do Lwowa ze stryjem, który chce ją wydać za mąż za właściciela fabryki. Wskutek zbiegu okoliczności dziecko trafia do Wandy, która wraca z nim do Warszawy, a Szczepko i Tońko wyruszają w ślad za nimi, mnożąc skomplikowane i zabawne sytuacje.

Projekcję filmu na antenie poprzedzi program „Sto lat miłości” zrealizowany przez Kino Polska we współpracy z Filmoteką Narodową. Cykliczna audycja prezentuje wybrane dzieła przedwojennego polskiego kina w odrestaurowanych i uzupełnionych wersjach. „Sto lat miłości” to okazja do poznania fascynujących tajników procesu digitalizacji, które przybliżą widzom pracownicy Filmoteki Narodowej – Paulina Świątek i Michał Pieńkowski. W programie nie zabraknie też anegdot na temat przedwojennego kina i jego gwiazd.

„Sto lat miłości”
Emisja: poniedziałek, 27 kwietnia, godzina 18:10

„Będzie Lepiej”
Emisja: poniedziałek, 27 kwietnia, godzina 18:15

Źródło: Kino Polska TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *