Quartado zagra w Trójce

W najbliższą niedzielę 26 kwietnia 2015 roku w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 wystąpi grupa Quartado. Podczas koncertu trójmiejski kwartet jazzowy zaprezentuje utwory ze swojej, wydanej w ubiegłym roku, debiutanckiej płyty.

Zespół powstał w Trójmieście niespełna dwa lata temu z inicjatywy 22-letniego wówczas studenta Akademii Muzycznej w Gdańsku, pianisty i kompozytora Jana Rejnowicza Juniora, bratanka Jana Rejnowicza Seniora – lidera legendarnej formacji Rama 111. Wsparli go instrumentaliści: Marcin Wądołowski (gitary), Karol Kozłowski (gitara basowa) i Tomasz Łosowski (perkusja).

Ich album zatytułowany po prostu „Quartado”, który został nagrany i wydany wiosną 2014 roku, spotkał się z ciepłym przyjęciem recenzentów i słuchaczy. Utrwalone na nim kompozycje Jana Rejnowcza Jr., Tomka Łosowskiego i Marcina Wądołowskiego wielokrotnie gościły na radiowej antenie, a dziennikarze Trójki – Jan Ptaszyn Wróblewski w „Trzech kwadransach jazzu” i Mariusz Owczarek w „Mało obiektywnie” – nie szczędzili im komplementów.

Świadectwem uznania dla debiutanckiego krążka młodych jazzmanów jest również fakt, że jego dystrybucją zajął się Czesław Rogaczewski (Jazz Sound), a kwartet gra coraz więcej koncertów – w lutym br. wystąpił na Zadymce Jazzowej w Bielsku-Białej, a 17 kwietnia na 51. Festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu.

Transmisja koncertu Quartado z Muzycznego Studia Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej na antenie Trójki w niedzielę 26 kwietnia od godziny 20:05.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *