1,3 mln widzów dokumentu „Megarodziny” w Dwójce

Co szósty widz telewizyjny we wtorkowy wieczór, 16 grudnia 2014 roku, oglądał dokument „Megarodziny” emitowany w paśmie „Świat bez fikcji” w Dwójce. Wkrótce w Dwójce dwie kolejne premiery dokumentów, w tym poruszające „Życie Jane” o obrończyni szympansów – Jane Goodall.

Udziały w oglądalności – 16,4% – jakie „Megarodziny” uzyskały dzięki widowni przekraczającej 1 mln 342 tys. osób, są rekordem oglądalności od lipca br. Dwójkowego pasma dokumentalnego. Ten rekordowy dokument National Geographic pokazywał życie rodzin bardzo wielodzietnych: państwa Casonów z USA, którzy mają: 16 dzieci, Maherów z 11 potomstwa poniżej 13 roku życia i gromadkę pana Ziony z Indii, liczącą… 161 osób (w tym jego 39 żon).

W tym samym paśmie, we wtorek 23 grudnia o godzinie 22:50 w TVP2 HD zobaczyć będzie można wielokrotnie nagradzane „Życie Jane”, czyli filmowy portret niezwykłej badaczki zachowań szympansów Jane Goodall.

W latach 60. ubiegłego stulecia była przeciętną dziewczyną z niezamożnej angielskiej rodziny i bez wyższego wykształcenia. Dzięki uporowi, życiowemu optymizmowi, inteligencji i dociekliwości dokonała przełomu w antropologii i zrewolucjonizowała sposób myślenia ludzi o zwierzętach, stając się charyzmatyczną ikoną ruchu ochrony środowiska. A zaczęło się to od anegdotycznego faktu: jako 1,5-roczna dziewczynka dostała od ojca w prezencie maskotkę-szympansa.

Dzień przed emisją dokumentu „Życie Jane”, w poniedziałek 22 grudnia o godzinie 22:50 TVP2 HD w paśmie „Czy świat oszalał?” pokaże również pasjonujący dokument BBC „Największa porodówka świata”. Znajduje się ona w filipińskiej Manili, gdzie codziennie na jednym oddziale rodzi się ponad setka dzieci: każde kolejne co kilkanaście minut… A jedna z tamtejszych położnych w swojej karierze odebrała już 200 tys. porodów.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *