1,4 mln widzów obejrzało „Wielki Test o Podatkach”

„Wielki Test o Podatkach. Fiskus od kuchni”, który Jedynka wyemitowała w poniedziałkowy wieczór 20 kwietnia 2015 roku, obejrzało 1 mln 400 tys. widzów. Najlepiej w sprawach podatkowych orientowali się Sławomira Łozińska i Dariusz Joński.

Niecałe dwa tygodnie przed końcem okresu rozliczeniowego z polskim fiskusem, widzowie Jedynki rozwiązywali test o podatkach. Zwycięski duet Sławomira Łozińska i Dariusz Joński wygraną w wysokości 30 tys. zł przekazali na rzecz Fundacji Ewy Błaszczyk A kogo? W finale pokonali Marka Sierockiego i Łukasza Szemraja. Zwycięzcom pogratulował minister finansów Mateusz Szczurek, stwierdzając m.in. – Jak widać podatki nie są takie straszne, jak je malują. Dziękując za udział w teście, symboliczny czek przekazał Juliusz Braun, prezes Zarządu TVP.

„Wielki Test o Podatkach. Fiskus od kuchni” to już 26. program zrealizowany przez Jedynkę, tym razem we współpracy z Ministerstwem Finansów w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej. Obejrzało go dokładnie 1 mln 355 tys. widzów (udziały wyniosły 8,4%), natomiast 232 tys. osób łącznie rozwiązywało test on line na stronie Interia.pl i na smartfonach korzystając z aplikacji Wielki Test TVP.

Program prowadzili Paulina Chylewska i Maciej Orłoś, wyreżyserował go Konrad Smuga, redaktorem prowadzącym była Irena Pręcikowska z Redakcji audycji społeczno-publicystycznych TVP1, producentem Jolanta Filipowicz z Agencji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej TVP. Partnerem medialnym była Interia, a patronami RMF FM oraz „Super Express”.

A przed widzami TVP1 HD kolejne intelektualne zmagania – „Wielka Matura Polaków” już 4 maja 2015 roku o godzinie 20:25. Goście w studiu oraz internauci i widzowie przed telewizorami sprawdzą swoją wiedzę w zakresie przedmiotów maturalnych, m.in. języka polskiego, historii, matematyki, fizyki, biologii, chemii i geografii. Będzie to swoista powtórka dla maturzystów, ale też sprawdzian i przywołanie wspomnień maturalnych u wszystkich widzów.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *