Telewizja Dolnośląska ECHO z rezerwacją na MUX-L4

9 kwietnia 2015 roku prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, po przeprowadzeniu konkursu na rezerwację częstotliwości z zakresu 470-790 MHz wykorzystywanej w służbie radiokomunikacyjnej radiodyfuzyjnej na obszarze rezerwacji Świdnica / Wrocław, dokonał na rzecz Telewizji Dolnośląskiej ECHO rezerwacji częstotliwości z zakresu 470-790 MHz (kanału TV nr 24 o szerokości 8 MHz) przeznaczonej do rozpowszechniania lub rozprowadzania w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną programów telewizyjnych lub radiofonicznych umieszczonych w czwartym multipleksie lokalnym (MUX-L4) Naziemnej Telewizji Cyfrowej.

Telewizja Dolnośląska ECHO jest uprawniona do rozpoczęcia wykorzystywania częstotliwości od dnia doręczenia decyzji. Częstotliwość będzie wykorzystywana w celu rozprowadzania lub rozpowszechniania programu telewizyjnego pod nazwą „ODRA – Wrocław” (po udzieleniu przez przewodniczącego KRRiT koncesji na rozpowszechnianie programu w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny w multipleksie) od dnia doręczenia decyzji do dnia 13 kwietnia 2015 roku, a w przypadku udzielenia przez przewodniczącego KRRiT koncesji na kolejny okres również w pozostałym okresie obowiązywania decyzji rezerwacyjnej oraz w celu rozpowszechniania lub rozprowadzania innych programów telewizyjnych.

Zgodnie z podjętymi zobowiązaniami konkursowymi Telewizja Dolnośląska ECHO jest zobligowana m.in. do:
– rozpoczęcia wykorzystywania częstotliwości i rozpoczęcia rozpowszechniania lub rozprowadzania programów nie później niż w terminie 6 miesięcy od daty doręczenia decyzji;
– rozpowszechniania na podstawie koncesji przewodniczącego KRRiT lub koncesji przewodniczącego KRRiT wydanej na kolejny okres, programu telewizyjnego o charakterze uniwersalnym z tematyką lokalną pod nazwą „ODRA – Wrocław” lub rozpowszechniania tego programu (za zgodą nadawcy) i umieszczenia tego programu na pierwszym miejscu na liście programów dostępnych w MUX-L4 do dnia 13 kwietnia 2015 roku, a w przypadku udzielenia przez przewodniczącego KRRiT koncesji na kolejny okres również w pozostałym okresie obowiązywania decyzji rezerwacyjnej;
– zapewnienia w MUX-L4 minimum 4 rozpowszechnianych lub rozprowadzanych programów telewizyjnych, na rozpowszechnianie których wydane zostały koncesje przewodniczącego KRRiT;
– zapewnienia dla każdego z programów telewizyjnych w MUX-L4 nie mniej niż 1/8 przepływności multipleksu przeznaczonej na jego audiowizualne składniki.

Źródło: Urząd Komunikacji Elektronicznej

46 Comments on “Telewizja Dolnośląska ECHO z rezerwacją na MUX-L4”

 1. Proszę o jakiekolwiek zmiejszenie ilości błędów w multipleksie l4 Wrocław/Sky Tower. Siłe sygnalu mam w granicach 72-75 to wystarczy. Najgorszy ten poziom błędów.Bardzo proszę o zrozumienie mojej prosby.

 2. Nadal proszę o poprawę nadawania multipleksu l4.Proszę o zmniejszenie poziomu błędów. Jesli to jest niemożliwe to proszę o przeniesienie na ślęzę i bedzie po kłopocie. Proszę o wysłuchanie mej prośby. Czekam na rezultaty z waszej strony.

 3. Proszę o zmiejszenie jakkolwiek ilosci błędów bo nie da sie oglądać tego multipleksu gdyż sygnał jest dobry lecz poziom błędów to komplikuje. Proszę o wysłuchanie mej prośby. Czekam na rezultaty i nie mam zamiaru odpuszczać gdyż zależy mi na tych kanałach TV.

  1. Jeżeli zależy Ci na tych kanałach to skieruj prośbę do Telewizji Dolnośląskiej Echo. My nie jesteśmy ich przedstawicielem.

     1. Blagam pomóżcie mi żebym mógł normalnie odbierać ten multipleks . Najlepiej żeby zwiekszona została moc kw lub przeniesienie tego muxu na Ślęzę

 4. Błagam o poprawę odbioru tego multipleksu. Proszę się skontaktować z operatorem tego multipleksu i pomoc mi. Błagam Boże

     1. No to sam musisz się skontaktować. I do tego poprosić jeszcze inne osoby, które mają podobny problem.

 5. Nie znam ludzi ktorzy mają problemy z odbiorem. Wszystko im działa. Proszę skontaktujcie się z tym operatorem zeby poprawili odbior tego multipleksu. Błagam was

  1. Jeśli tylko Ty masz problem z odbiorem to znaczy, że problem leży w Twojej instalacji antenowej. Wezwij profesjonalnego instalatora, żeby sprawdził Twoją instalację antenową.

 6. Nie Będę wzywał instalatora do pokojowej anteny. Wszystkie 3 multipleksy mam dobry odbiór. Tylko z muxem l4 jest problem. Nie mam za bardzo mozliwosci montowania anteny zewnętrznej gdyż mam wkolo las. Proszę skontaktujcie się z tym operatorem zeby zwiekszyli moc kw promieniowania nadajnika

   1. To dlaczego są te błędy!! Czasami odbior jest dobry a w niektórych godzinach niemożliwy. Jestem w zasięgu tego multipleksu i chce mieć stabilny odbior.

    1. Bo masz złą instalację antenową, a mówiąc konkretnie nie masz instalacji antenowej. Do stabilnego odbioru niezbędna jest zewnętrzna antena.

 7. W Tej chwili czyli godzina 16:07 poziom sygnalu 55-58 poziom błędów od 1-9 góra 10 . czyli mam odbiór. Ale w niektórych godzinach jest zle. Powinno Być stabilnie cały czas

 8. Mam instalację antenową gdybym jej nie miał nie mógł bym oglądać tv. A zewnętrzną antenę trudno zamontować gdyz las jest bardzo wysoki. Ale jesli odbieram ten multipleks znaczy ze jestem w jego zasięgu i chce mieć stabilny odbior caly czas. Ostatnio ogladalem kanał z tego multipleksu okolo godz 22 i sila sygnalu była od 52 do 58 max poziom błędów 0.

  1. Chcesz odbierać to musisz zamontować antenę zewnętrzną. Gdyby las przeszkadzał to nie odbierałeś tym bardziej na antenie pokojowej.

 9. Mux 1 2 i 3 odbieram stabilnie a to ze moc promieniowania nadajnika jest 100 kw a nie jak na mux l4 2 kw. Bo 2 kw to żadna moc.

 10. Zamontuje zewnętrzną antenę dopiero gdy będzie ciepło. Teraz jest zima i nie będę marzl. Na tą chwilę chce oglądać ten mux l4 w miarę stabilnie. Na mux l4 to i tak muszę obracać antenę w lewo skosem a nie na wprost. Gdyby mux l4 byl nadawany ze Ślęży to byłby ten sam kierunek. Antena zewnętrzna i tak na ten mux l4 nie pomoże bo nie będę co chwile ustawial antenę w odpowiednim kierunku na sleze a gdy Bede chciał ogladnac mux l4 to znow bede szedl i przekrecal. Pokojową mogę bo mam na kredensie.

 11. To już mux 8 ktory jeszcze jest w remoncie z mocą 16 kw i pasmie vhf dziala lepiej niz mux l4 bo jest większa moc to jest odpowiedz.

 12. Znów pogorszyl się odbiór. Już nie da się praktycznie oglądać. Żądam Natychmiastowej poprawy odbioru i Zdania nie zmienię! Będę pisal do skutku. Jeszcze 1 tydzień temu działało super

  1. Do stabilnego odbioru sygnału MUX-L4 niezbędna jest antena zewnętrzna. Proszę dać znać o jakości odbioru, jak już zainstaluje Pan antenę zewnętrzną.

   1. Nie zamontuje anteny zewnętrznej nie prędzej niż za miesiąc a do tego czasu chce oglądać ten multipleks l4 i jakiś tydzień temu dalo się oglądać a od paru dni nie. Proszę zrobic to co bylo ponad tydzień temu gdy działało.

    1. Proszę się odezwać, jak już będzie miał Pan zamontowaną antenę zewnętrzną. To że tydzień temu Pan odbierał, a teraz już nie, wynika z tego, że nie ma Pan anteny zewnętrznej. Na odbiór sygnału ma wpływ pogoda, a że ma Pan tylko antenę pokojową to ona sobie nie radzi ze zmianami pogody. Natomiast dobra zewnętrzna antena zapewne stabilny odbiór bez względu na pogodę.

 13. Stabilny odbior na antenie zewnętrznej też wątpię gdyz sky tower a Ślęza są w różnych kierunkach

 14. Antena pokojowa sobie radzi gdyz mam najmocniejszą antene pokojową 40 Decybeli.Wczoraj Tez złapałem odbiór mux l4 ale obraz się pikselowal. Sila sygnalu byla 58 poziom błędów 1150 A nieraz tylko 10-27. Obiecuję że zamontuje antenę zewnętrzną ale nie teraz. A ten multipleks chce odbierać na obecną chwilę. Proszę mi pomoc

  1. Proszę zamontować antenę zewnętrzną. Jeżeli antena pokojowa raz odbiera a raz nie odbiera to znaczy, że sobie nie radzi. Innej możliwości, jak montaż anteny zewnętrznej, nie ma.

   1. Mux l4 jest ze sky towera a reszta multipleksow ze Ślęży. To są inne kierunki i nie da sie zewnętrznej anteny ustawic w dwóch kierunkach.

 15. Zamontuje antenę zewnętrzną LATEM Mowie już któryś raz z rzędu. Prosze na obecną chwilę POPRAWIC JAKOŚĆ ODBIORU ZMNIEJSZAJĄC POZIOM BŁĘDÓW ZROZUMIANO?!

 16. Ja jestem trudnym zawodnikiem i nie odpuszcze mozliwosci odbioru tego multipleksu. Chce zeby bylo to co bylo jakiś tydzien temu ze ogladalem caly czas ten multipleks i super dzialal pofczas wiatru

 17. Powiedziałem ze zamontuje! Mam pretensje do nich kierować? Jak? Morsem!!! Wy się skontaktujcie z nimi i mi pomóżcie. Rozumie pan?! Czekam na efekty!

  1. Podaliśmy Ci kontakt. Zadzwoń, napisz e-mail, list zwykły, cokolwiek. Kolejne Twoje komentarze w tym tonie będą blokowane.

 18. To zablokujcie od razu !!!!!!! Jestem wściekły cholernie. Bo żadnej pomocy nie mogę się od was doprosic. Chamstwo!!

  1. A jakiej Ty chcesz pomocy? Przecież nikt nie będzie zmieniał parametrów emisji (których nie można zmienić), bo Tobie nie chce się zamontować anteny zewnętrznej.

 19. Dobrze. Przepraszam za wszystko. Odezwę się jak zamontuje antenę zewnętrzną i poinformuje o odbiorze czy działa czy nie? Dobrze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *