15 marca kolejna zmiana w ofercie MUX-1

15 marca 2014 roku będzie miała miejsce kolejna zmiana w ofercie programowej pierwszego multipleksu (MUX-1) Naziemnej Telewizji Cyfrowej. W ofercie MUX-1, w miejsce kanału TVP2 SD, ma znaleźć się nowy kanał telewizyjny o profilu filmowym – Stopklatka TV. Natomiast kanał TVP1 SD ma pozostać w ofercie MUX-1 aż do 27 kwietnia 2014 roku.

Należy przypomnieć, że 15 marca 2014 roku z oferty MUX-1 miały zostać usunięte dwa kanały Telewizji Polskiej – TVP1 SD i TVP2 SD, a ich miejsce miały zająć dwa nowe kanały – Stopklatka TV i Fokus TV. Jednak nadawca tego drugiego kanału, TV Spektrum, nadal utrzymuje, że start emisji stacji jest planowany dopiero na 28 kwietnia 2014 roku, co oznaczałoby, że w okresie od 15 marca do 27 kwietnia br. jeden slot na MUX-1 byłby niezagospodarowany. Tymczasem decyzję w sprawie swojej dalszej obecności na MUX-1 zmieniła Telewizja Polska, która zapowiada, że TVP1 SD pozostanie na pierwszym multipleksie do 27 kwietnia 2014 roku.

Jednak aż do 27 kwietnia na MUX-1 pozostanie TVP1 SD – poinformował serwis naziemna.info Jacek Rakowiecki, rzecznik prasowy TVP.

Bierze się to stąd, że obawiamy się, iż jakaś liczba widzów ma nadal „pirackie” dekodery kupione od nieautoryzowanych dostawców, które nie odbierają HD. Choć informujemy o tym niebezpieczeństwie i pewnie jeszcze zintensyfikujemy te ostrzeżenia, zdecydowaliśmy o wydłużeniu nadawania na i tak wolnym slocie, by nie odcinać dostępu do Jedynki – najpowszechniej oglądanej anteny w Polsce – wyjaśnia Jacek Rakowiecki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *