2. sezon serialu „Bosch” na kanale 13 Ulica

W październiku 2016 roku kanał 13 Ulica wyemituje drugi sezon serialu kryminalnego „Bosch”, który został oparty na bestsellerowej serii książek Michaela Conelly’ego. Widzowie po raz kolejny będą śledzić losy tytułowego bohatera – detektywa z wydziału zabójstw policji Los Angeles. Premierowy odcinek zostanie wyemitowany w poniedziałek, 3 października o godzinie 23:00.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału 13 Ulica

Fabuła serialu została oparta na powieściach Michaela Connelly’ego, które od ponad dwóch dekad cieszą się uznaniem milionów czytelników. W poprzednim roku postać intrygującego detektywa została po raz pierwszy przeniesiona na mały ekran i od razu zyskała rzeszę nowych fanów. Dotychczasowy sukces serialu spowodował, że podjęto decyzję o kontynuacji serii, a wielbiciele Boscha mogą być spokojni, gdyż kolejny raz o wierność względem książkowego oryginału zadbał sam Conelly.

Fabuła drugiego sezonu rozpoczyna się pół roku po wydarzeniach z pierwszej serii. Przywrócony do pełnienia obowiązków służbowych, detektyw od razu trafia na trudne wyzwania – hollywoodzki producent filmów dla dorosłych zostaje zamordowany, a jego ciało zostaje znalezione w bagażniku. Bosch musi zidentyfikować sprawców, ale wiąże się to odkryciem zagmatwanych tajemnic ofiary – bohater podąża za niebezpiecznym tropem korupcji i zmowy, który przedstawia ciemną stronę wydziału policji i zagraża nieustępliwemu dążeniu do wykrycia prawdy. W drugiej odsłonie serialu nie zabraknie wątków osobistych związanych z nierozwiązanym morderstwem sprzed lat matki Boscha oraz z trudnymi relacjami na linii ojciec-córka.

Najnowszy sezon serialu zawiera motywy z trzech powieści Michaela Connelly’ego: Muzyka z kufra, Ostatni kojot i Upadek. Z każdej z książek, scenarzysta Eric Overmyer wybrał główny wątek, budując na nich narrację całego sezonu. W postać niepokornego detektywa z wydziału zabójstw wcielił się ponownie Titus Welliver, znany m.in. z seriali „Zagubieni” i „Deadwood” oraz filmów „Transformers: Wiek zagłady” i oskarowej „Operacji Argo”.

Pod koniec sierpnia nakładem Wydawnictwa Albatros ukazała się najnowsza powieść Michaela Connelly’ego z Harrym Boschem zatytułowana Czarna skrzynka.

Premiera drugiego sezonu serialu „Bosch” już 3 października o godzinie 23:00 na kanale 13 Ulica.

Źródło: NBCUniversal International Networks

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *