Serial „Kraina bezprawia” na AMC

W poniedziałek, 10 października 2016 roku o godzinie 21:00, na kanale AMC odbędzie się polska premiera serialu produkcji AMC Studios – „Kraina bezprawia” („Into the Badlands”). Akcja „Krainy bezprawia” rozgrywa się w oddalonej o kilka wieków przyszłości na terenach należących kiedyś do Stanów Zjednoczonych. Na skutek klęsk żywiołowych i działań człowieka cywilizacja, jaką znamy uległa zniszczeniu, a świat cofnął się do poziomu rozwoju średniowiecza. W jednej z głównych ról zobaczymy Daniela Wu, znanego z licznych produkcji, w których zagrał u boku samego Jackiego Chana. Na kolejne odcinki stacja zaprasza w poniedziałki o godzinie 21:00.

Seria przedstawia postapokaliptyczny obraz przyszłości, w którym cywilizacja jaką znamy uległa zniszczeniu. Ziemie podzielone zostały pomiędzy siedmiu baronów, którzy kontrolują życie podwładnych. W utrzymaniu dyktatorskich rządów wspiera ich armia wyszkolonych Siepaczy, którzy od dzieciństwa są przygotowywani do swej roli. Cieszą się również przywilejami niedostępnymi dla zwykłych ludzi, a dla swojego barona są gotowi na każde poświęcenie. Uczestniczą w wielu niebezpiecznych misjach, dlatego rzadko dożywają trzydziestu lat. Wszelkim regułom wymyka się jednak jeden z nich, Sunny (Daniel Wu), który awansował na stanowisko regenta przewodniczącego wszystkim Siepaczom i jest najbardziej zaufanym doradcą barona Quinna (Marton Csokas). Jego legenda budowana jest na fakcie, że łącznie dokonał ponad 400 zabójstw. Będący z natury samotnikiem, Sunny nigdy nie szukał przyjaciół. Jednak gorący romans z doktor Veil sprawił, że mężczyzna zaczął patrzeć na świat inaczej. Oboje marzą o wspólnej przyszłości z dala od Krainy bezprawia. Gdy losy wojownika i tajemniczego chłopca o imieniu M.K. (Aramis Knight) przecinają się, mężczyzna zdaje się być coraz bliżej osiągnięcia celu, dzięki któremu ochroni ukochaną kobietę.

Pod znakiem zapytania stoją także losy dyktatorskich rządów barona Quinna. Przez dziesiątki lat Quinn utrzymywał pozycję najważniejszego i najbardziej wpływowego wśród przywódców, jednak nowy baron, Wdowa (Emily Beecham), próbuje osłabić jego pozycję poprzez intrygi i ataki. Spiski zawiązują się także w najbliższym otoczeniu władcy, który nie wie już, komu może ufać. Wdowa rozkazuje odszukać chłopca o imieniu M.K., wtedy Sunny przypadkowo trafia na ślad nastolatka. Gdy zaś okazuje się, że chłopak skrywa mroczny sekret, Siepacz wybiera go na swojego ucznia, nie przypuszczając jak bardzo ta decyzja wpłynie na życie każdego z nich.

„Kraina bezprawia” to unikalne połączenie wielu gatunków – odnajdziemy tu zarówno elementy kina akcji oraz sztuk walki, jak również cechy charakterystyczne dla produkcji przygodowych i fantasy. Odtwórca jednej z głównych ról i zarazem producent wykonawczy serialu, Daniel Wu, od dziecka szkolił się w chińskich sztukach walki. Umiejętności te wykorzystywał następnie w wielu produkcjach (m.in. „Gliny”, „Incydent”, „Niania w akcji”, „Nowa policyjna opowieść”), występując u boku samego Jackiego Chana. Inspiracją dla twórców serialu była klasyczna powieść chińska „Wędrówka na Zachód”.

Premiera serialu „Kraina bezprawia” w Stanach Zjednoczonych była dużym sukcesem i zebrała pozytywne opinie krytyków. Tygodnik The Hollywood Reporter pochwalił produkcję za jej rozrywkowy charakter i wartką akcję, a The Boston Globe docenił fenomenalną choreografię scen walki.

Twórcami „Krainy bezprawia” są Alfred Gough i Miles Millar („Tajemnice Smallville”). W serii występują: Daniel Wu („Tai Chi Zero”) jako Sunny, Marton Csokas („Władca Pierścieni: Powrót Króla”) jako Quinn; Aramis Knight („Mroczny rycerz powstaje”) jako M.K.;  Oliver Stark („Luther”) jako Ryder; Emily Beecham („Ave, Cezar!”) jako Wdowa; Orla Brady („Fringe: Na granicy światów”) jako Lydia; Sarah Bolger („Dynastia Tudorów”) jako Jade; Ally Ioannides („Parenthood”) jako Tilda oraz Madeleine Mantock („Na skraju jutra”) jako Veil.

Polska premiera serialu odbędzie się 10 października o godzinie 21:00, kolejne odcinki emitowane będą w każdy poniedziałek o tej samej porze. Na pierwszy sezon serii składa się sześć odcinków.

Za międzynarodową dystrybucję serialu „Kraina bezprawia” odpowiada Entertainment One (eOne).

Źródło: AMC Networks International – UK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *