Telewizja Polska nadawcą najpopularniejszych seriali

TVP utrzymuje pozycję lidera w prestiżowym gatunku, jakim jest fabularny serial telewizyjny. O jej dominacji świadczy m.in. ostatni tydzień 12-19 września 2016 roku, w którym wśród 10 najlepiej oglądanych seriali aż 8 należy do telewizji publicznej.

Od lat najchętniej oglądanym w Polsce serialem jest obyczajowy „M jak miłość” w TVP2, który w 2005 roku zanotował widownię rzędu 12,5 mln osób. Nowsze seriale emitowane na antenach TVP również regularnie plasują się w ścisłej czołówce.

Przykładem tej utrwalonej już tendencji jest trzeci tydzień ramówki jesiennej: 12-19 września 2016 roku, w którym wśród 10 najlepiej oglądanych seriali (w grupie 4+) aż 8 należy do telewizji publicznej. Na czele niezmiennie sytuuje się „M jak Miłość” z blisko 6 milionami widzów i udziałami 38,7% w grupie 4+. Za nim „Ranczo” TVP1 – 5 mln 107 647 tys. widzów w grupie 4+ (najlepiej oglądany odcinek w ramówce jesiennej) oraz przeżywający renesans popularności medyczny serial Dwójki „Na dobre i na złe” z 4 mln 543 843 tys. widzów (grupa 4+). Kolejne miejsca zajmują: kryminalno-obyczajowy serial „Ojciec Mateusz” TVP1, obyczajowe „Barwy szczęścia” TVP2 oraz medyczny „Na sygnale” w Dwójce. Dziewiąte i dziesiąte miejsce – „O mnie się nie martw” w Dwójce i „Komisarz Alex” w TVP1 – także zdobyły kontynuowane seriale telewizji publicznej.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *