2. urodziny kanału TVP World

W sobotę, 18 listopada br. mijają 2 lata od momentu startu anglojęzycznego kanału informacyjnego Telewizji Polskiej. TVP World to kanał informacyjny nadający 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Misją kanału jest także edukacja i popularyzacja tematyki związanej z rejonem Trójmorza – od newsów, przez historię, technologię, kulturę i biznes. TVP World to również portal, na którego łamach publikują zagraniczni autorzy. Wśród nich są m.in. Jason J Smart, Sergej Sumlenny, Maurice Glusman, David Engels.

Sprawdź ofertę kanałów TVP w PROGRAMIE TV

Jestem dumny, że w ciągu dwóch lat udało się nam zbudować profesjonalną, oryginalną i co najważniejsze rzetelną telewizję informacyjną po angielsku. Coś, co wydawało się niemożliwe, stało się faktem. Realizujemy swoją misję, docierając do najbardziej opiniotwórczych środowisk na świecie, a poprzez walkę z dezinformacją wpisujemy się w architekturę bezpieczeństwa światowej infosfery i polskiej racji stanu. Mam nadzieję, że nadchodzące lata przyniosą dalszy rozwój tego niepowtarzalnego projektu – mówi Filip Styczyński, Dyrektor-Redaktor Naczelny TVP World.

Uruchomienie kanału było odpowiedzią nadawcy publicznego na narastający kryzys na granicy polsko-białoruskiej oraz atak hybrydowy ze strony Białorusi oraz Federacji Rosyjskiej. Jednym z jego zadań jest zwalczanie dezinformacji oraz fake newsów, co jest szczególnie ważne w czasie wojny informacyjnej prowadzonej przez Federację Rosyjską, oraz inne totalitarne reżimy.

Zespół TVP World tworzą osoby z bogatym doświadczeniem zawodowym, posiadające wiedzę na temat historii, polityki krajowej i międzynarodowej, które biegle posługują się językiem angielskim. Kanał zawsze podaje jako pierwszy najważniejsze, często przemilczane przez inne anglojęzyczne media wydarzenia z naszego regionu.

Korespondenci TVP World są obecni na Ukrainie, Litwie, Łotwie, w Wielkiej Brytanii i od niedawna w Waszyngtonie. W Izraelu – Diana Skaya z narażeniem życia relacjonowała atak Hamasu 7 października. Była w tym czasie jedynym korespondentem telewizyjnym reprezentującym polskie media.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *