228 godzin nieodpłatnych audycji wyborczych w TVP

W dniach 10-23 października 2015 roku na antenach TVP emitowane będą nieodpłatne audycje komitetów wyborczych w wyborach do Parlamentu. 6 października w czasie spotkania w siedzibie telewizji publicznej z przedstawicielami 8 komitetów wyborczych poinformowano o zasadach przyznania czasu antenowego, a także przeprowadzono losowanie kolejności nadawania nieodpłatnych audycji komitetów wyborczych.

Wnioski o przyznanie czasu antenowego w kampanii wyborczej do Sejmu w programach ogólnokrajowych (TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Polonia) złożyło 8 komitetów wyborczych: KW KORWiN, KW Wyborców „Kukiz’15”, KW Nowoczesna Ryszarda Petru, KW Platforma Obywatelska RP, KW Prawo i Sprawiedliwość, KW Partia Razem, KW Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Koalicyjny KW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni.

Do TVP wpłynęły też trzy wnioski o przyznanie czasu antenowego w kampanii wyborczej do Senatu, z jednoczesną deklaracją o prowadzeniu łącznej kampanii z wyborami do Sejmu – KW PO, KW PiS i KW PSL.

W związku z tym TVP w porozumieniu z Państwową Komisją Wyborczą zdecydowała, że będzie emitować bloki „sejmowe” w dwóch wariantach: dla wszystkich 8 komitetów wyborczych (w modułach 8 i 10 minut) oraz dla 5 komitetów, uprawnionych wyłącznie do prowadzenia kampanii do Sejmu (w modułach 8’05”, 9’25”, 10’00”, 10’35”, 12’30”). Natomiast bloki specjalne dla łącznej kampanii wyborczej do Sejmu i Senatu będą nadawane w siedmiu modułach (10’39”, 12’51”, 13’39”, 14’00”, 15’00”, 16’21”, 17’30”). Każdy komitet w danym bloku audycji będzie miał jednakowy przydział czasu.

W głównych antenach telewizji publicznej, TVP1 HD i TVP2 HD, audycje komitetów wyborczych startujących do Sejmu zajmą w każdej z nich po 6 godzin, a do Senatu – po 2 godziny.

W TVP Polonia nieodpłatne audycje wyborcze będą nadawane w weekendy w dniach 10-11 oraz 17-18 października zajmując w sumie 4 godziny (3 godziny Sejm i 1 godzina Senat).

W czasie spotkania, wykorzystując specjalny program komputerowy, dokonano losowania kolejności emisji audycji komitetów wyborczych dla pierwszych emisji w poszczególnych programach TVP i poszczególnych typach bloków audycji wyborczych. 10 października w pierwszym bloku wyborczym rozpoczynającym się o godzinie 6:00 w TVP1 HD emitowane będą w ramach kampanii łącznej materiały PSL, PiS, PO.

Losowanie kolejności nadawania nieodpłatnych audycji wyborczych odbyło się także w Oddziałach Terenowych TVP. Każdy oddział wyemituje w sumie 13 godzin programów komitetów wyborczych, w tym 10 godzin ubiegających się o mandaty do Sejmu, a 3 godziny – do Senatu.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *