Rafał Zienkiewicz atakuje insynuacjami Telewizję Polską?

W tygodniku „Do Rzeczy” ukazał się 5 października 2015 roku artykuł autorstwa Rafała A. Ziemkiewicza pt. „Dudahejt”, z podtytułem „Media publiczne do zmiany”. Zdaniem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej przynajmniej trzy zasadnicze fragmenty tego materiału są całkowicie niezgodne z prawdą.

Według TVP konfrontacja tych fragmentów z faktami przedstawia się następująco:

Rafał Ziemkiewicz:
Jedyna transmisja prezydenckiego wystąpienia (przed ONZ) odbyła się w Internecie, i nadal można je znaleźć tylko tam.

TVP:
TVP INFO transmitowało całe wystąpienie prezydenta Andrzej Dudy przed forum ONZ. Tego dnia wystąpienie prezydenta było główną informacją wszystkich serwisów informacyjnych w TVP. Było również szeroko omawiane w programach publicystycznych, także w najważniejszym programie publicystycznym w TVP INFO – „Dziś Wieczorem” przez minister Małgorzatę Sadurską, która mówiła o wyjątkowo udanej wizycie prezydenta w USA. Wizyta prezydenta w USA była obsługiwana przez dwie ekipy reporterskie TVP, dzięki czemu mogliśmy relacjonować wszystkie kluczowe spotkania i wypowiedzi prezydenta. W tej sytuacji sugerowanie, że wizyta Prezydenta została przez TVP przemilczana, jest niezgodne z prawdą.

Rafał Ziemkiewicz:
O pogrzebie żołnierzy niezłomnych TVP dała „tylko krótką wzmiankę w przerwie relacji z maratonu”.

TVP:
TVP INFO przez ponad godzinę live relacjonowała uroczystości pogrzebu i poświęcenia Panteonu-Mauzoleum Żołnierzy Wyklętych. „Na żywo” pokazywano m.in. wystawienie 35 trumien na Placu Piłsudskiego, wprowadzenie asysty honorowej i orszaku liturgicznego, dekorację trumien wstęgami Orderu Virtuti Militari. TVP INFO transmitowało również przemówienia przedstawicieli Państwa i Rodzin na Powązkach. Do tego dochodzą liczne materiały w serwisach informacyjnych. Zatem pisanie o „krótkiej wzmiance w przerwie relacji z maratonu” jest również niezgodne z faktami.

Rafał Ziemkiewicz:
W ostatnim miesiącu przed wyborami TVP INFO poświęciła (…) 22 minuty Andrzejowi Dudzie.

TVP:
W okresie 24 kwietnia – 24 maja br. – TVP INFO poświęciła kandydatowi na prezydenta Andrzejowi Dudzie 13 godzin 27 minut i 40 sekund.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *