29 maja rusza pierwsza edycja Polsat SuperHit Festiwal

Najchętniej słuchane polskie przeboje, najczęściej kupowane polskie albumy w sklepach i Internecie oraz najbardziej popularni artyści. „Koncert Platynowy”, 20 lat „Luksusu” Szwagierkolaski, recital Beaty Kozidrak i Bajmu oraz jubileusz Zakopower, radiowe „Radiowy Przebój Roku – Super Hit FM” i „Sopocki Hit Kabaretowy” – to program pierwszej edycji Polsat SuperHit Festiwal 2015. Na widzów w Operze Leśnej w Sopocie i przed telewizorami czekają dwa dni z polską muzyką, a trzeciego dnia – kabaretowa prywatka. Polsat SuperHit Festiwal to nowy festiwal Telewizji POLSAT, którego pierwsza edycja odbędzie się w dniach: 29-31 maja 2015 roku.

polsatsuperhitfestiwalFormuła nowego festiwalu Telewizji POLSAT – Polsat SuperHit Festiwal uwzględnia wszystkie najnowsze trendy dystrybucji muzyki, czyli zarówno sprzedaż płyt, najczęściej grane utwory w radiu, jak i płatną oraz bezpłatną dystrybucję muzyki w Internecie i na urządzeniach mobilnych. Po prostu SuperHity, czyli najpopularniejsza polska muzyka.

Nadawca wierzy, że dzięki temu Polsat SuperHit Festiwal będzie w najlepszy sposób odzwierciedlał, to, co dzieje się na rynku muzycznym w Polsce, a widzowie zobaczą artystów, którzy zagrają swoje SuperHity „na żywo” na deskach Opery Leśnej w Sopocie.

Polsat SuperHit Festiwal – Dzień 1

Pierwszego dnia Polsat SuperHit Festiwal zobaczymy „Koncert Platynowy”. Wystąpią w nim artyści, których płyty sprzedawane w sposób tradycyjny i cyfrowy zyskały w 2014 roku, co najmniej status platynowych. Z kilkudziesięciu albumów różnych gatunków muzycznych wybrano SuperHitowych artystów. W koncercie wystąpią: Donatan i Cleo, Rafał Brzozowski, Sylwia Grzeszczak, Mela Koteluk, Enej, Lemon, Piersi, Artur Rojek, Dawid Kwiatkowski oraz Dawid Podsiadło. SuperHitowa gwiazda tego koncertu – płyta Dawida zatytułowana „Comfort and Happiness” zyskała w minionym roku już status diamentowej. Koncert Platynowy otworzy zespół HEY. Gospodarzem wieczoru będzie Krzysztof Ibisz.

Po „Koncercie Platynowym” zostanie ogłoszona trójkę laureatów „Cyfrowej Piosenki Roku”, czyli przebojów najchętniej kupowanych na rynku cyfrowym, na którym królują Donatan i Cleo z utworami „My Słowianie” oraz „Brać” feat. Enej. Wśród najlepszych w tej kategorii znalazły się również Piersi i ich „Bałkanica”. Po raz pierwszy w historii uhonorowani zostaną również artyści, których teledyski osiągnęły największą liczbę odsłon na YouTubie. W gronie tym znalazły się: zespół hiphopowy K2 feat. Buka za utwór „1 moment” (blisko 32 milionów odsłon), Donatan i Cleo feat. Enej i ich piosenka „Brać” (blisko 30 milionów odsłon) oraz Czadoman z przebojem „Ruda tańczy jak szalona” (ponad 26 milionów odsłon). Koncert poprowadzi duet Maciej Rock i Maciej Dowbor.

Na zakończenie pierwszego dnia będzie świętowana 20. rocznica wydania kultowej płyty „Luksus” – debiutu fonograficznego kapeli Szwagierkolaska, dowodzonej przez Muńka Staszczyka (T.Love) i Andrzeja Zeńczewskiego (ex-T.Love Alternative, Daab). „Luksus” wydany oryginalnie w 1995 roku był ogromnym sukcesem artystycznym i komercyjnym połowy lat 90-tych (ponad 250 tysięcy płyt). Ocalił od zapomnienia i na nowo wypromował piosenki warszawskiej ulicy okresu międzywojennego barda Stanisława Grzesiuka, takie jak: „U cioci na imieninach”, „Panna Weronika” czy „Komu dzwonią”, które dzięki Szwagierkolasce w połowie lat 90-tcy śpiewała cała Polska.

Polsat SuperHit Festiwal – Dzień 2

Drugi dzień Festiwalu otworzy koncert „Boso na szczyt”, czyli jubileusz 10-lecia zespołu Zakopower. Usłyszymy w nim największe przeboje zespołu, któremu od początku lideruje Sebastian Karpiel–Bułecka.

„Radiowy Przebój Roku – Super Hit FM” to drugi koncert tego wieczoru, który zgromadzi na jednej scenie artystów, których przeboje w 2014 roku były najczęściej emitowane przez rozgłośnie radiowe w Polsce, zarówno te najmniejsze lokalne czy regionalne, jak i te największe o zasięgu ogólnopolskim. Listę najczęściej granych, wyłącznie polskich przebojów opracował dla ZPAVu (Związek Producentów Audio-Video), partnera przy tegorocznej edycji festiwalu – BMAT (firma zajmująca się monitorowaniem nagrań muzycznych i teledysków w stacjach radiowych i telewizyjnych w ponad 50 krajach na świecie). Lista wykonawców powstała na podstawie danych z blisko 80 polskich stacji radiowych. W koncercie „Radiowy Przebój Roku – Super Hit FM” pojawią się przeboje i ich wykonawcy: „Chodź ucieknijmy” i „Chwila jak ta” – Bednarek, „Wkręceni” – LemON, „Teraz ty” – Liber i Natalia Szroeder, „Wasted” – Margaret, „Przyjdzie taki dzień” – Kasia Popowska, „Biegnij przed siebie” – Ania Wyszkoni, „Po drugiej stronie chmur” – Bracia, „Nic do stracenia” – Mrozu, „Na chwilę” i „Wstaję” – Grzegorz Hyży, „Lepsza połowa” – Mesajah, „Ostatnia nocka” – Maciej Maleńczuk i Psychodancing oraz „Zawsze do celu” – Najlepszy Przekaz W Mieście. Koncerty drugiego dnia festiwalu poprowadzą Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Popielewicz i Darek Maciborek.

Drugi dzień Festiwalu zakończy się recitalem Beaty Kozidrak i Bajmu. „Dwa serca, dwa smutki”, „Noc po ciężkim dniu”, „Żal mi tamtych nocy i dni” to hity, które znają wszyscy. Ponad 35 lat na scenie i wciąż na szczycie, jeden z najbardziej zmysłowo brzmiących głosów polskiej piosenki, dziesiątki przebojów o niebanalnym popowo-rockowym brzmieniu. Zespół Bajm i jego wyjątkowa liderka, wielki temperament i charyzma – Beata Kozidrak pojawią się w sobotni wieczór na sopockiej scenie w recitalu „Beata i Bajm Jakich Nie Znacie”.

Polsat SuperHit Festiwal – Dzień 3

Trzeci dzień Festiwalu to wielka kabaretowa prywatka w Operze Leśnej, którą otworzy Wojciech Gąssowski. Zapowiada się wieczór pełen humoru, muzyki i najlepszych pokazów tanecznych, dzięki któremu nawet najbardziej oporni przypomną sobie, czym były „tamte prywatki, niezapomniane”. Jak się bawicie? Gdzie się bawicie? I – z kim się bawicie? Na te pytania odpowiedzą we wstrząśniętych i niezmieszanych premierowych skeczach i monologach gwiazdy kabaretowej sceny: Kabaret Ani Mru Mru, Cezary Pazura, Kabaret Neo-Nówka i Zespół Żarówki, Marcin Daniec, Jerzy Kryszak, Kabaret Smile, Wojciech Gąssowski, Andrzej Grabowski, Kabaret Młodych Panów, Andrzej Poniedzielski, Impro Skład i inni. Po raz pierwszy na kabaretowej scenie pojawi się Maciej Maleńczuk.

Czterogodzinny maraton pierwszej edycji „Sopockiego Hitu Kabaretowego” poprowadzi duet: Ewa Błachnio i Piotr Bałtroczyk. Dzieli ich wiele, łączy miłość do motocykli. Ona – zawsze młoda, piękna i piekielnie puentująca. On – były brunet, konferansjer i… rolnik.

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *