3,5 mln widzów śledziło w weekend mecze Polaków w LŚ

Siatkarska reprezentacja Polski zakończyła rozgrywki Final Six Ligi Światowej na czwartym miejscu. Sobotni półfinałowy mecz z Francją oglądało ponad 2 mln widzów – w grupie komercyjnej wynik na poziomie 21,6%. Oglądalność meczu o trzecie miejsce emitowanego w niedzielę na antenie Polsatu i Polsatu Sport wyniosła niemal 1,5 mln widzów, co przełożyło się na wynik na poziomie 16% udziałów w widowni w grupie komercyjnej 16-49.

Dla Polsat Sport News miniony weekend okazał się najlepszym w historii pod względem oglądalności – 2,1% SHR w grupie 4+ oraz 2% w grupie komercyjnej 16-49. Natomiast dla Polsatu Sport był to najlepszy weekend w tym roku z wynikiem 3,1% w grupie 4+ oraz 2,6% w grupie komercyjnej 16-49.

W sobotę Polacy rozegrali thriller w pięciu aktach, niestety bez szczęśliwego zakończenia. Biało-czerwoni przegrali półfinałowy mecz z Francją 2:3. W niedzielę nasza reprezentacja zmierzyła się na boisku z reprezentacją USA – obie drużyny walczyły o brązowy medal Final Six Ligi Światowej. Niestety Amerykanie okazali się lepsi i gładko wygrali mecz 3:0. Nagrodą pocieszenia dla Polaków były nagrody indywidualne – tytuł najlepszego libero otrzymał Paweł Zatorski, a Michał Kubiak został jednym z najlepszych przyjmujących.

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *