4. sezon „Wikingów” na antenie History

Wikingowie wielokrotnie najeżdżali Polskę i już kilka milionów polskich widzów kanału History miało okazję przekonać się o sile wojowników z Północy. Ten jeden z najpopularniejszych seriali w historii telewizji powraca w nowej 4. serii. Polska premiera „Wikingów” odbędzie się na kanale History w piątek, 19 lutego 2016 roku o godzinie 22:00 – zaledwie 18 godzin po premierze w USA.

Serial „Wikingowie” to nie tylko wartka akcja, walki wojowników i morskie wyprawy. To także fascynująca opowieść, która przenosi w czasy legendarnych bogów i średniowiecznej Europy. Śledzimy losy nordyckiego wojownika Ragnara Lodbroka (Travis Fimmel – niedługo w filmie „Warcraft”), jego byłej żony, wojowniczej Lagerthy (Katheryn Winnick) i ich ambitnego syna Björna (Alexander Ludwig).

Sezon trzeci zakończył się bitwą o Paryż, w której Ragnar wykazał się niezwykłym sprytem i przechytrzył przeciwników. Odniesione w walce rany zagrażają zdrowiu króla Ragnara – o sukcesji intensywnie myślą jego najbliżsi, żona – królowa Aslaug (Alyssa Sutherland) i najstarszy syn, Björn (Alexander Ludwig). Lagertha (Katheryn Winnick) nadal nie może pogodzić się z władzą utraconą na rzecz jej byłego podwładnego, Kalfa (Ben Robson); Rollo (Clive Standen) zdradza wikińskie dziedzictwo pozostając u Franków i biorąc ślub z paryską księżniczką Giselą (Morgane Polanski), a Floki (Gustaf Skarsgård) musi ponieść konsekwencje czynów wobec Athelstana.

Do obsady w czwartym sezonie dołącza Peter Franzén („Gunman: Odkupienie”) jako król Harold Pięknowłosy, który chce zostać Królem Norwegii i stanowi potencjalne zagrożenie dla Ragnara, Jasper Pääkkönen („Serce lwa”) jako Halfdan Czarny, brutalny brat króla Harolda oraz Dianne Doan („Następcy”) jako Yidu, nowy obiekt fascynacji Ragnara.

Pomysłodawcą i autorem scenariusza serialu „Wikingowie” jest Michael Hirst, twórca m.in. wyróżnionego nagrodą Akademii Filmowej obrazu „Elizabeth”, a także nominowanej do Emmy i Złotego Globu „Dynastii Tudorów”.

Producentami wykonawczymi oprócz Hirsta są Morgan O’Sullivan z World 2000 („Hrabia Monte Christo”, „Dynastia Tudorów”), Sheila Hockin („Dynastia Tudorów”, „Rodzina Borgiów”), John Weber z Take 5 Productions („Dynastia Tudorów”, „Rodzina Borgiów”), Sherry Marsh, Alan Gasmer i James Flynn („Dynastia Tudorów”, „Rodzina Borgiów”). Po stronie HISTORY za produkcję odpowiadali Jana Bennett i Arturo Interian.

„Wikingowie” to międzynarodowa irlandzko-kanadyjska koprodukcja powstała we współpracy World 2000, Take 5 Productions i Shaw Media.

„Wikingowie”

Premiera: piątek, 19 lutego, godzina 22:00
Powtórka: sobota, 20 lutego, godzina 22:00 oraz niedziela, 21 lutego, godzina 22:00

Źródło: A+E Networks Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *