TVP1 HD z nowościami na wiosnę 2016

„Bodo” – nowy polski serial o losach przedwojennej gwiazdy polskiego kina, „Warto rozmawiać” Jana Pospieszalskiego i „Chodzi o pieniądze” Jacka Łęskiego, magazyn kulturalny „Pegaz”, premierowy spektakl Teatru Telewizji „Dom kobiet”, premierowe filmy dokumentalne, a także nowe historie i lubiani bohaterowie w serialach „Strażacy” i „Ojciec Mateusz” – to oferta programowa TVP1 HD na wiosnę 2016 roku.

Polski serial „Bodo” (niedziela, od 6 marca, godzina 20:25) – historia obdarzonego niespotykaną charyzmą i urokiem osobistym Eugeniusza Bodo, to czołowa pozycja Jedynki w wiosennej ramówce. W postać niezapomnianego artysty wcielili się: Antoni Królikowski, jako Bodo w młodości oraz Tomasz Schuchardt, jako dorosły artysta. W pozostałych rolach wystąpili m.in.: Agnieszka Wosińska, Mariusz Bonaszewski, Anna Pijanowska, Roma Gąsiorowska, Patricia Kazadi, Piotr Żurawski, Józef Pawłowski, Robert Gonera, Edyta Herbuś.

Wiosną na antenie TVP1 HD pojawią się także programy publicystyczne i kulturalne. We wtorki (od 1 marca, godzina 21:25) cykliczny program Jana Pospieszalskiego „Warto rozmawiać”, czyli debaty dotyczące aktualnych tematów społeczno-politycznych, z udziałem gości w studiu oraz widzów poprzez media społecznościowe. Również w marcu na antenie Jedynki pojawi się magazyn Jacka Łęskiego „Chodzi o pieniądze” (czwartek, od połowy marca, godzina 22:25), przedstawiający w przystępny sposób kulisy wydarzeń i zjawisk gospodarczych, istotnych z perspektywy przeciętnego obywatela lub przedsiębiorcy prowadzącego niedużą firmę. Audycja pojawiać się będzie co drugi tydzień, na zmianę z „Po prostu” Tomasza Sekielskiego. Jak zwykle w czwartki wieczorem, o godzinie 21:25, ludzkie problemy rozwiązywać będzie Elżbieta Jaworowicz w „Sprawie dla reportera”, a codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 18:30 Agata Młynarska i Artur Orzech zapraszają na „Świat się kręci”. Natomiast kolejne „Wielkie Testy” pozwolą widzom sprawdzić swoją wiedzę m.in. z finansów.

Widzowie zainteresowani wysoką kulturą z pewnością znajdą dla siebie coś ciekawego, w powracającym na antenę po 12 latach „Pegazie” (środa, od 2 marca, godzina 22:35). Program będzie swego rodzaju przewodnikiem po najważniejszych wydarzeniach na mapie kultury, opatrzonych szerokim komentarzem kulturalno-społecznym. Nie zabraknie w nim gorących dyskusji, istotnych rozmów, sceny teatralnej, literackiej i muzycznej.

Również dzieci znajdą wiosną ciekawą propozycję, na antenę Jedynki w nowej odsłonie wraca „Teleranek” (niedziela, od 6 marca, godzina 9:30). Natomiast 7 marca o godzinie 20:25 w Teatrze Telewizji Jedynka pokaże premierowy spektakl „Dom kobiet” – inscenizację dramatu Zofii Nałkowskiej w reżyserii Wiesława Saniewskiego, z udziałem m.in.: Anny Polony, Danuty Stenki, Marii Pakulnis, Joanny Kulig.

Widownia filmów dokumentalnych może liczyć na kolejne premiery. W cyklu „Oto historia” Jedynka pokaże m.in. film o rosyjskim polityku opozycji pt. „Borys Niemcow. Śmierć w cieniu Kremla” (poniedziałek, 7 marca, godzina 22:00), a w cyklu „Świat nieprzedstawiony” opowieść Aliny Mrowińskiej o życiu niepełnosprawnego małżeństwa pt. „Jakiego koloru jest miłość?” (środa, 9 marca, godzina 21:25). Wielbiciele filmów przyrodniczych nadal będą mogli oglądać od wtorku do piątku „Naturę w Jedynce” (godzina 12:45), a w niedziele „BBC w Jedynce” (godzina 13:00).

1 marca o godzinie 20:25 TVP1 HD zaprasza na „NIEZŁOMNYM – HONOR”, widowisko w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, poświęcone pamięci żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

W wiosennej ramówce także kontynuacja popularnych wśród widzów TVP1 seriali – 15. serii „Ojca Mateusza” (czwartek, od 3 marca, godzina 20:30) oraz 2. serii „Strażaków” (sobota, od 5 marca, godzina 20:25) – tym razem akcja, pełna dynamicznych i niebezpiecznych działań, przenosi się do Warszawy. Z kolei widzowie „Klanu” spotykać będą swoich bohaterów tradycyjnie od poniedziałku do piątku (od 29 lutego, godzina 17:55). Natomiast po zakończeniu emisji seriali „Wspaniałe stulecie” i „Tysiąc i jedna noc”, w połowie kwietnia Jedynka zaproponuje widzom kolejne dwie tureckie produkcje.

Wiosną w TVP1 HD pojawią się także nowe seriale zagraniczne m.in. włoski „Piękna i bestia” (środa, od 2 marca, godzina 20:25) oraz hiszpański „Zagadka Hotelu Grand” (piątek, od kwietnia, godzina 20:25). Od 26 marca Jedynka rozpocznie emisję premierowych odcinków serialu „Downton Abbey” (godzina 15:50).

Tradycyjnie muzyczną wiedzę widzów Jedynki sprawdzi Robert Janowski w „Jakiej to melodii?” (poniedziałek-piątek, godzina 17:25 oraz niedziela, godzina 18:30). Na wyborne dania zapraszać będzie Karol Okrasa („Okrasa łamie przepisy” – sobota, godzina 13:30), Radek Brzózka, jak zwykle podejdzie do sprawy naukowo w „Jak to działa?” (niedziela, godzina 8:35), a Paweł Pochwała w programie „Cztery kąty, anioł piąty” będzie pomagał potrzebującym dzieciom i ich rodzinom (sobota, od 12 marca, godzina 12:10).

Natomiast 5 marca o godzinie 21:25 – specjalne wydarzenie dla wielbicieli Eurowizji. Jedynka wyemituje koncert Polskich Eliminacji do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji. W trakcie tego koncertu widzowie wybiorą wykonawcę, który wystąpi podczas tegorocznego konkursu w Szwecji. 16 lutego br. Artur Orzech w programie „Świat się kręci” ogłosi listę wykonawców, którzy wystąpią w polskich preselekcjach.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *