4,4 mln widzów meczu Polska – Gruzja na antenach Polsatu

4,4 mln kibiców przed telewizorami – to średnia oglądalność sobotniego meczu Polska – Gruzja na antenach Polsatu i Polsatu Sport. Podczas nadawania meczu z Telewizją POLSAT był co drugi widz w obu grupach audytoryjnych. Spotkanie rozgrywane na Stadionie Narodowym w Warszawie w ramach eliminacji Euro 2016 zakończyło się wynikiem 4:0, po emocjonującej końcówce Polaków, golu Arkadiusza Milika i 3 bramkach Roberta Lewandowskiego.

Na antenie Polsatu mecz śledziło średnio ponad 3 mln 700 tys. widzów, a 640 tys. widzów oglądało transmisję w Polsacie Sport. Łącznie na obu antenach mecz oglądało 49,29% widzów w grupie 16-49 (43,6% SHR w Polsacie i 5,69% SHR w Polsacie Sport) oraz 45,3% w grupie 4+. Ponad 7 mln 550 tys. – to liczba kibiców obu anten, którzy choć przez minutę oglądali spotkanie. 1,1 mln więcej widzów zgromadziła druga połowa meczu, a 5 mln 645 tys. kibiców na obu antenach śledziło końcówkę meczu, w której Robert Lewandowski ustrzelił hattricka.

Mecz komentowali Mateusz Borek i Roman Kołtoń, a w studio gośćmi Bożydara Iwanowa byli m.in. Dariusz Dziekanowski, Tomasz Łapiński i Jacek Ziober.

Kolejne spotkanie eliminacyjne reprezentacja Polski rozegra 4 września na wyjeździe z Niemcami. Biało-czerwoni są liderem grupy D z 14 punktami na koncie.

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *