6-12 września w PULS 2

W tygodniu 6-12 września 2014 w PULS 2 znajdzie się wiele propozycji dla całej rodziny. Na niedzielny wieczór, PULS 2 przygotował premierę serialu „Arrow”, opartego na komiksowej postaci „Zielonej strzały” oraz serial „Spartakus: Bogowie areny”. Pojawią się także nowe odcinki premierowych seriali: hiszpańskiej telenoweli „Sekret” oraz serialu „Ocalić życie!”, który przedstawia niezwykłe historie lekarzy i pacjentów szpitala.

Od poniedziałku do piątku, o godzinie 14:00 młodzi widzowie będą mogli oglądać pełnometrażowe propozycje, takie jak: „Gwiazda Kopernika”, „Asterix kontra Cezar”, „Porwanie w Tiutiurlistanie”, „Proszę słonia” oraz film z cyklu Najpiękniejsze Baśnie Braci Grimm: „Diabeł z trzema złotymi włosami”. Nie zabraknie także nowych propozycji dla najmłodszych widzów. W paśmie JUNIOR TV pojawią się premierowe animacje takie jak: „Super auta”, kontynuacja serii „Był sobie człowiek”, czyli „Byli sobie wynalazcy”, „Dennis rozrabiaka”, „Inspektor Gadżet”, „Pixie i Dixie” oraz nowe odcinki serialu „Oggy i karaluchy”. Na nudę nie będą mogli narzekać fani dokumentów aukcyjnych, ponieważ czekają na nich nowe odcinki seriali „Aukcja w ciemno”, „Łowca okazji” i „Gwiazdy lombardu”.

„Arrow” – PREMIERA
akcja, USA 2012, wys. Stephen Amell, Katie Cassidy, Willa Holland, David Ramsey, Susanna Thompson
Głównym bohaterem serialu jest uznany za zmarłego miliarder Oliver Queen. Nieoczekiwanie, po pięciu latach od zaginięcia, zostaje znaleziony na jednej z odległych wysp Pacyfiku. Po powrocie do domu Queen nie jest już jednak tym samym człowiekiem, co kiedyś. Pobyt na wyspie zmienił go bezpowrotnie i skłonił do porzucenia dawnego beztroskiego życia. Chcąc uratować honor zmarłego ojca, którego marzeniem było zaprowadzenie porządku w Starling City, jako Zielona Strzała rozpoczyna walkę z przestępczością w mieście. Pomagają mu w tym nieprzeciętne umiejętności nabyte w tajemniczych okolicznościach. Jednocześnie Queenowi depcze po piętach lokalna policja, która nie toleruje jego metod zaprowadzania porządku w mieście.
Premiera: niedziela, 7 września, godzina 20:00
Emisja: niedziela, godzina 20:00

„Spartakus: Bogowie areny”
akcja, USA 2011, reż. Jesse Warn, wys. Andy Whitfield, Dustin Clare, John Hannah, Lucy Lawless, Manu Bennett, Peter Mensah, Nick Tarabay, Lesley-Ann Brandt, Marisa Ramirez, Craig Wrightson
„Spartakus: Bogowie areny” to prequel serialu „Spartakus: Krew i piach” koncentruje się na wydarzeniach jakie miały miejsce w domu Batiatusa oraz jego początkach w szkole gladiatorów. Ludus Batiatusa rośnie w siłę z każdym dniem, a ulubieńcem tłumów i mistrzem areny jest jeden z jego podopiecznych, Gannikus (Dustin Clare), którego umiejętności w posługiwaniu się mieczem są znane także poza Kapuą. Młody Batiatus (John Hannah) próbuje poradzić sobie z problemami jakie pojawiają się wraz politycznymi zwycięstwami oraz życiowymi sukcesami. W tym samym czasie, obecna u jego boku, wierna i nieobliczalna żona Lukrecja (Lucy Lawless) przyjmuje pod swoje skrzydła zaufaną przyjaciółkę Gaię (Jaime Murray). Lukrecja stara się sprostać oczekiwaniom męża i zaczyna brać na siebie odpowiedzialność prowadzenia domu.
Emisja: niedziela, godzina 21:00

„Sekret”
telenowela, Hiszpania 2011, wys. María Bouzas, Ramón Ibarra, Sandra Cervera, Mario Martín, Fernando Coronado, Selu Nieto, Enric Benavent
Serial „Sekret” to historia burzliwej, nieszczęśliwej miłości i rozpaczliwej walki o dziecko głównej bohaterki – Pepy. Dziewczyna zakochuje się w swoim panu, z którym zachodzi w ciążę. Niestety, dziecko zostaje jej odebrane, a ona sama zostaje wypędzona. Po tułaczce, przybywa do miasteczka Puente Viejo, by pracować tam jako położna. Na swej drodze spotyka Franciscę Montenegro, właścicielkę ziemską i macochę Carlosa Castro – byłego ukochanego i ojca jej dziecka. Pepa myśli, że jej synek umarł, jednak wkrótce uświadamia sobie, że on wciąż żyje. Od tego momentu Pepa rozpoczyna dramatyczną walkę o odzyskanie, tego co do niej należało, znajduje także wsparcie w ramionach ukochanego – Tristana.
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 19:00

„Ocalić życie!”
reality TV, Rosja 2011
„Ocalić życie!” to serial, który przedstawia codzienne zmagania lekarzy z trudnymi przypadkami pacjentów szpitala. Tajemnicze choroby, nagłe wypadki, walka o życie są codziennością dla pracowników szpitala.
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 22:30

„Były sobie dinozaury”
animacja, USA 1993, reż. Dick Zondag, Phil Nibbelink, Ralph Zondag, Simon Wells
Kapitan New Eyes podróżuje w czasie i dociera do ery dinozaurów. Karmi dinozaury swoimi magicznymi płatkami, które sprawiają, że stają się one inteligentne i nieagresywne. Następnie kapitan przenosi je do przyszłości, a dinozaury mają za zadanie spełnić życzenia dzieci mieszkających w Nowym Jorku
Emisja: sobota, 6 września, godzina 9:00

„Gwiazda Kopernika”
animacja, Polska 2009, reż. Andrzej Orzechowski, Zdzisław Kudła
Film animowany „Gwiazda Kopernika” ukazuje historię Mikołaja Kopernika, syna toruńskiego kupca, który jest bystrym i ciekawym świata dzieckiem. Gdy ma dziesięć lat, niderlandzki astrolog Paul van de Volder przepowiada mu wielką przyszłość, przez co rozwija w chłopcu zainteresowanie gwiazdami. Paul van de Volder ponownie pojawia się w życiu Mikołaja, gdy ten jest już studentem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pomiędzy astrologiem szarlatanem a Wojciechem z Brudzewa i innymi profesorami uniwersytetu rozpoczyna się walka o duszę studenta. Astrologia walczy z astronomią. Z wątpliwości i pytań, które targają Mikołajem, rodzi się odkrycie, które zmieni świat.
Emisja: poniedziałek, 8 września, godzina 13:40

„Asterix kontra Cezar”
animacja, Francja 1986, reż. Gaëtan Brizzi, Paul Brizzi
Obelix zakochuje się w Falbalii, uroczej siostrzenicy wodza. Jego miłość nie jest jednak odwzajemniona. Dziewczyna nad życie kocha Tragikomixa, który właśnie wrócił do wioski. Podczas romantycznego spaceru zakochana para zostaje porwana przez Rzymian. Teraz Falbala i Tragikomix mają zostać podarowani Juliuszowi Cezarowi podczas marszu tryumfalnego. Asterix, Obelix i ich wierny pies Idefix wyruszają w niebezpieczną podróż by ratować kochanków. By misja mogła się udać zaciągają się rzymskiego legionu, zostają gladiatorami, a nawet odbywają spotkanie z Juliuszem Cezarem.
Emisja: wtorek, 9 września, godzina 14:00

„Porwanie w Tiutiurlistanie”
animacja, Polska 1986, reż. Franciszek Pyter, Zdzisław Kudła
Królewna Wiolinka z Tiutiurlistanu zostaje porwana! Na pomoc królewnie ruszają: Kogut Kapral Marcin Pypeć, Lisica Chytraska i Kot Mysibrat Miauczura. Po wielu perypetiach szczęśliwie uwalniają Wiolinkę z rąk porywacza Cygana Nagniotka. Niebawem jednak okazuje się, że królewna uległa tajemniczym czarom…
Emisja: środa, 10 września, godzina 14:00

„Proszę słonia”
animacja, Polska 1979, reż. Witold Giersz
Film animowany opowiadający o przygodach porcelanowego słonia i jego małego przyjaciela Pinia. Pinio bardzo nie lubi swojego niskiego wzrostu. Jego największym przyjacielem staje się przypadkowo znaleziony porcelanowy słoń. Chłopiec dokarmia go porcjami witamin, których sam nie znosi i w końcu figurka słonia przybiera spore rozmiary. Pinio nadaje słoniowi imię Dominik. Wkrótce ogromy słoń zaczyna budzić duże zainteresowanie i grozi mu sprzedanie do cyrku.
Emisja: czwartek, 11 września, godzina 14:00

„Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: Diabeł z trzema złotymi włosami”
baśń, Niemcy 2013, reż. Maria von Heland, wys. Jakub Gierszał, Saskia Rosendahl, Thomas Sarbacher
Diabeł z Trzema Złotymi Włosami wystawia szczęście młodego skrzypka Felixa na próbę. Tylko wtedy, gdy chłopiec zdobędzie skarb diabła będzie mógł poślubić księżniczkę Isabell. To warunek określony przez jej ojca, chciwego i pozbawionego skrupułów króla Ottokara. Felix udaje się w niebezpieczną podróż, by móc poślubić córkę króla.
Emisja: piątek, 12 września, godzina 14:00

„Inspektor Gadżet”
animacja, Francja, Japonia, Kanada, Tajwan, USA 1983, reż. Miriam Aleksandrowicz(reżyser wersji polskiej)
Detektyw – Inspektor Gadżet – wraz ze swoją siostrzenicą Penny i psem Łepkiem tropi złowrogiego Doktora Klaufa, który chce przejąć władzę nad światem. Sam Gadżet jest nieco nierozgarnięty, ale z pomocą Penny, Łepka i szefa – Quimby’ego – udaje mu się szczęśliwie wydostać z pułapek zastawionych przez Doktora Klaufa
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 11:20

„Super auta”
animacja, USA 2005, reż. Maryla Brzostyńska(reż wer polskiej)
Fordek, Rojs Jeep, Moris i ich pozostali przyjaciele to grupa Aut, które przeżywają niesamowite przygody. Super Auta – super bajka, super animacja 3D i aż 3 nominacje do nagrody Emmy. Serial powstał w tym samym studio co „Auta”.
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 12:00

„Oggy i karaluchy”
animacja, Francja, Kanada 1998
Oggy – niebieski kot z czerwonym nosem mieszka w domu na przedmieściach Nowego Jorku. Karaluchy, nieproszeni lokatorzy, dobierają się do lodówki, hałasują, robią niewybredne psoty nie tylko Oggy’emu, ale także jego przyjacielowi Jackowi, kotu mieszkającemu po sąsiedzku i często przychodzącemu w odwiedziny.
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 12:20

„Byli sobie wynalazcy”
animacja, Francja 1994
Jeden przycisk może spowodować włączenie się telewizora, światła czy ogrzewania… Teraz wydaje nam się to oczywiste, jednak nie zawsze było to takie proste! Popularny serial animowany przestawiający ekscytujące historie wielkich wynalazków i osób, które je odkryły. Cofając się w czasie o tysiące lat, poznajemy historie ludzi, którzy zrewolucjonizowali świat, takich jak Arystoteles, Archimedes, Gutenberg, Newton, Edison, Einstein… oraz wydarzeń, które do dziś mają ogromne znaczenie dla całej ludzkości.
Emisja: wtorek-piątek, godzina 13:30

„Dennis Rozrabiaka”
animacja, Francja, Japonia, Kanada, USA 1986
Niesforny chłopiec – Dennis – cały czas uprzykrza życie sąsiadom i rodzicom, chociaż tak naprawdę próbuje być grzeczny. Razem ze swoim psem Ruffem i przyjaciółmi Joeyem, Margaret, Giną, Tommym, PeeBee i Jayem, wpada w przeróżne tarapaty, w które zwykle zamieszany zostaje także spokojny sąsiad Dennisa – pan Wilson. Dzięki pomocy przyjaciół Dennisowi zawsze udaje się wydostać z najgorszych opałów.
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 15:20

„Baranek Shaun”
animacja, Wielka Brytania 2007
Baranek Shaun to bystry i sympatyczny przywódca żyjącego na farmie stada owiec. Często wpada w tarapaty, ale wychodzi z nich bez szwanku dzięki swojej pomysłowości.
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 16:35

„Pixie i Dixie”
animacja, USA 1959
Oto Pixie i Dixie, dwie najzabawniejsze myszy w historii telewizji. Myszki są bardzo podobne, można je jednak rozróżnić, Pixie nosi niebieski krawat, a Dixie czerwoną kamizelkę. Razem z kotem Jinksem Pixie i Dixie, tworzą zabawne trio, które wywoła uśmiech na twarzy każdego dziecka.
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 7:35 i 18:00

„Pies Huckleberry”
animacja, USA 1958
Spokojny, pewny siebie i powolny psi bohater Huckleberry pokonuje każdą przeszkodę z właściwą mu wytrwałością. Wcielając się w swoje różnorodne tożsamości zdarza mu się oswajać lwy, łapać złoczyńców napadających na banki czy prehistoryczne dinozaury. Z pomocą swoich przyjaciół Pixie i Dixie oraz Misia Yogi nic nie jest mu straszne.
Emisja: niedziela, godzina 9:50

„Gwiazdy lombardu”
dokumentalny, USA 2011
Serial dokumentalny „Gwiazdy lombardu” przeniesie widzów do Las Vegas, gdzie trzypokoleniowa rodzina Harrisów, dziadek Rochard, syn Rick i wnuk Corey, prowadzi wspólnie lombard „Gold & Silver”. Ich życie kręci się wokół rodzinnego biznesu, gdzie sprawnie oceniają wartość przynoszonych przez ich niebanalnych klientów przedmiotów, począwszy od niewiele wartych pamiątek po prawdziwe, drogocenne perełki.
Emisja: sobota, godzina 14:00; środa, godzina 20:00

„Aukcja w ciemno”
reality TV, USA 2013
„Aukcja w ciemno” to program przedstawiający ludzi, którzy żyją z kupna i sprzedaży przedmiotów wylicytowanych podczas aukcji w całych Stanach Zjednoczonych. Przedmioty te pochodzą z kontenerów, za które przestano opłacać czynsz. Właściciel magazynu ma prawo wystawić je na aukcję. Wtedy pojawia się grupa łowców skarbów. Konkurencja jest niezwykle zacięta, a udział w licytacji to ryzykowne przedsięwzięcie. Do chwili otwarcia, zawartość kontenerów pozostaje tajemnicą, a znaleźć w nich można dosłownie wszystko.
Emisja: wtorek, godzina 20:00; sobota, godzina 12:00; niedziela, godzina 16:00

„Łowcy okazji”
dokumentalny, USA 2010
Program „Łowcy okazji” przedstawia perypetie dwóch handlarzy – Allena Haffie i Clintona Jonesa, którzy przemierzają Stany Zjednoczone szukając wyjątkowych towarów z magazynowych wyprzedaży. W Stanach bowiem, znajduje się mnóstwo opuszczonych magazynów, które zostają wystawione na publiczną aukcję. Każdy z nich może stać się wartościową gratką dla kupującego.
Emisja: poniedziałek, godzina 20:00; sobota, godzina 15:00; niedziela, godzina 19:00

Źródło: Telewizja Puls

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *