Jesień 2014 w TVP2 HD

Jesień w TVP2 HD to przede wszystkim: nowy serial „O mnie się nie martw” z Joanną Kulig i Stefanem Pawłowskim, powrót bohaterów w specjalnej serii „Czas honoru – Powstanie” oraz 5. edycja „The Voice of Poland” z Edytą Górniak w roli trenerki i Magdaleną Mielcarz jako współprowadzącą. Ponadto TVP2 HD zaprasza na trzy razy więcej reportażu niż dotąd w ramach cyklu „Reporter Polski” oraz na premierowy cykl „Kabaretowa Scena Dwójki przedstawia” i reaktywację Studia Teatralnego Dwójki, a w nim głośny spektakl „(A)pollonia”.

Także tej jesieni swój wielki jubileusz będzie obchodzić „Familiada”. Mija 20 lat od momentu emisji pierwszego docinka tego cieszącego się ogromną popularnością teleturnieju TVP2 HD. Z tej okazji rozegrany zostanie wielki Turniej Mistrzów „Familiady”.

Dużo niespodzianek czeka też miłośników Dwójkowych seriali. Już od września dalsze perypetie bohaterów „M jak Miłość”, „Barw szczęścia” oraz „Na dobre i na złe” – nie zabraknie nowych wątków i nowych postaci.

Nie zabraknie też premierowych filmów fabularnych i dokumentalnych. Na widzów czekają premiery takich tytułów, jak głośny „Jesteś Bogiem” Leszka Dawida, „Zapaśnik” i „Źródło” Darrena Aronofsky’ego czy „Lęk wysokości” Bartka Konopki, a także znakomitych filmów sensacyjnych, obyczajowych i komedii (w sobotnim cyklu filmowym). TVP2 HD poleca także znakomite dokumenty, w tym: „Tryumf ducha – odbudowa World Trade Center”, „Ukraina – beczka prochu”, „Pussy kontra Putin” oraz „Zakazany głos Blogerów”. Na szczególną uwagę zasługuje także wyprodukowana przez TVP2 seria dokumentalna „Portrety wojenne”, poruszająca losy bohaterów II wojny światowej.

Do jesiennej ramówki powraca magazyn „Pytanie na śniadanie”, a w nim nowe cykle i nowe twarze. TVP2 HD to także znakomite koncerty oraz zapisy najważniejszych wydarzeń kulturalnych sezonu. Dwójka obecna będzie m.in. na Warszawskiej Jesieni. Premierowo TVP2 HD pokaże również wybrane koncerty z tegorocznego Ostróda Reggae Festival.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *