Jesień 2014 w TVP ABC

Jesienią TVP ABC rozszerza do 4,5 godziny popołudniowo-wieczorne pasmo programów premierowych (16:00-20:30). Godzinną „Wieczorynkę” urozmaicą m.in. „Mały Miś” i „Listonosz Pat”, a w paśmie powieczorynkowym TVP ABC zaprasza na rosyjską serię „Masza i niedźwiedź” oraz serial „Billy – kot”. Ofertę TVP ABC uzupełnią m.in.: program dla dzieci niesłyszących „Supełkowe ABC”, nowe muzyczne show Jerzego Petersburskiego Jr, cykl poradnikowy „Na kłopoty ABC” i filmy animowane dotyczące bezpieczeństwa w Internecie „Owce w Sieci”.

Jesienią blok premierowy, będący podstawą schematu powtórek następnego dnia, TVP ABC rozpocznie o godzinie 16:00 (dotychczas była to 17:00) i potrwa do godziny 20:30. Znajdą się tu dwa pasma półgodzinne (17:00 i 18:00) z programami dla dzieci (premiery, powtórki z weekendu), a także dwa pasma półgodzinne wypełnione premierowymi animacjami (o godzinie 17:30 – seriale „Mój przyjaciel królik”; a od końca września „Max i Ruby” i o godzinie 18:30 – „Misiowanki”).

Godzinna „Wieczorynka” w TVP ABC o stałej porze (godziny 19:00-20:00) zaskoczy najmłodszych m.in. dwoma premierami: „Mały Miś” oraz „Listonosz Pat” (początek listopada). Premierowo w TVP ABC pojawi się także serial „Reksio” oraz – po raz pierwszy na antenie telewizyjnej – polska animacja „Podróże na burzowej chmurze” (prezent na Mikołajki). Nie zabraknie klasyki polskiej animacji, czyli przygód Bolka i Lolka, wypraw Baltazara Gąbki i Króla Maciusia.

Po „Wieczorynce” o godzinie 20:00 zaplanowano półgodzinne pasmo dla młodszych, ale nie najmłodszych widzów, a w nim: premiera znakomitej rosyjskiej serii animowanej „Masza i niedźwiedź” oraz premiera serialu „Billy – kot”.

Programy własne oraz pozyskane we współpracy z partnerami zewnętrznymi swoją premierę będą miały w weekend, którego układ „złamie” powtarzalność w dni robocze. TVP ABC pokaże premierowy program dla dzieci niesłyszących „Supełkowe ABC”; program poznawczy „ABC wszystko wie”, gdzie Anakonda, Bociek i Cielaczek pomogą w poznawaniu otaczającego świata, „Margolcia i Miś zapraszają dziś” będzie uczyć piosenek dla dzieci, a w programie „O czym oni mówią?” autorzy zgadną, co zajmuje wyobraźnie dzieci.

Oferta premierowa dla starszych dzieci to muzyczne show, które poprowadzi Jerzy Petersburski Jr oraz magazyn „Masz wiadomość!”.

Pomiędzy godziną 21:00 a 22:00 TVP ABC zaprosi rodziców do oglądania programów poradnikowych. Wśród nich: premierowe odcinki „Na kłopoty ABC”, nowy program będący odpowiedzią na plagę otyłości wśród najmłodszych Polaków „Niejadki i inne przypadki”. W tym samym paśmie pojawi się też familijny program „Lubię to” z propozycjami na wspólne spędzanie czasu dzieci i rodziców.

Ponadto zaplanowano jeszcze m.in.: program „Mama i tata równi w pracy i w domu” – o godzeniu ról zawodowych i rodzinnych oraz magazyn medyczny „Zdrowiej” o najnowszych metodach leczenia.

TVP ABC jesienią rozpoczyna także działania, których celem jest zwrócenie uwagi na bezpieczny dostęp dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Na Antenie TVP ABC pojawią się trzyminutowe, ostrzegające dzieci, filmy animowane z cyklu „Owce w Sieci”. To dowcipne, pouczające opowieści z jednoznacznym morałem w znakomitej interpretacji Andrzeja Grabowskiego.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *