Jesień w TVP Polonia to polskie produkcje TVP, kilkanaście własnych, głównie magazynowo-reporterskich programów, a także materiały upamiętniające 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Jesienią TVP Polonia zaproponuje swoim widzom magazyny informacyjno-publicystyczne, w których przedstawi najistotniejsze wiadomości dla Polonii. W programie “Tygodnik.pl” podsumowanie najważniejszych wydarzeń społeczno-politycznych. “Polacy tu i tam” to spotkania z ekspertami, wybitnymi Polakami i przedstawicielami środowisk polonijnych.

Na jesienne wieczory TVP Polonia proponuje hity kinowe ostatnich lat: “Komornik” Feliksa Falka, “Mój Nikifor” Krzysztofa Krauze, “Wesele” Wojciecha Smarzowskiego, czy “Fundacja” Filipa Bajona.

Dokumenty w TVP Polonia to jedna z najmocniejszych propozycji. W roku obchodów 25. rocznicy wolnych wyborów TVP Polonia zaprasza na cykl “Gra o wolność – ocalone taśmy” Krystyny Mokrosińskiej i Jolanty Kessler. We wrześniu w TVP Polonia widzowie zobaczą programy związane z 75. rocznicą wybuchu II wojny światowej, wśród których: są “Virtuti” Jacka Butrymowicza, “Pianista” Romana Polańskiego, czy też dokument Andrzeja Kołuszko “Początek”.

W TVP Polonia jesienią także znane i lubiane seriale: “Komisarz Alex”, “Ojciec Mateusz”, “Na dobre i na złe” i “M jak miłość”. Nie zabraknie także cotygodniowych sztandarowych programów TVP Polonia. Magazyn “Kulturalni PL”, teleturniej “Made in Poland” i nauka języka polskiego z prof. Janem Miodkiem w “Słowniku polsko@polskim” to najlepsze pozycje TVP Polonia. Do tego jeszcze TVP Polonia proponuje cykl “Dobranocka”, a w niej kultowe seriale animowane, które od lat bawią, uczą i cieszą najmłodszych widzów. W sobotę TVP Polonia zaprasza na spotkanie z dziecięcą “Załogą Eko”.

Źródło: Telewizja Polska