Jesień 2014 w TVP Rozrywka

Satyra, koncerty światowych gwiazd, teleturnieje i polskie komedie – to jesienne propozycje kanału TVP Rozrywka. Pojawią się „Weekendy z gwiazdą”, których bohaterami będą najbardziej znani piosenkarze, grupy muzyczne oraz kabarety. Po wakacyjnej przerwie na antenę powrócą własne produkcje stacji: „A’la show” i „Szperacze.tv”.

„Szperacze.TV”
Nostalgiczny program dla 30-latków – czy to możliwe? A jednak! To właśnie oni zaczynają karierę zawodową i życie rodzinne lub są na początku tej drogi. To w tym wieku zaczyna się wspominać. Jest to zatem doskonały moment do przypomnienia sobie dawnych idoli, kultowych programów telewizyjnych. Nowością tej serii będzie konfrontacja archiwalnych materiałów z ich bohaterami. Krótkie wstawki pokazujące reakcje gwiazd i osób pokazywanych w archiwaliach, połączone z wypowiedziami i krótkimi wspominkami, wzmocnią kontrast pomiędzy materiałami sprzed lat a dzisiejszym wyglądem telewizji. Program prowadzą: Katarzyna Piasecka i Grzegorz Dolniak.
Premiera: niedziela, 5 października, godzina 12:55
Emisja: niedziela, godzina 12:55

„A’la show”
Program autorski Alicji Resich-Modlińskiej. Jej gośćmi są postacie ze świata rozrywki, sztuki i show-biznesu. Autorka skłania swoich gości, aby otwarcie opowiadali najważniejsze, najbardziej przełomowe historie ze swojego życia, starając się tchnąć w dialog dużą dawkę humoru.
Premiera: niedziela, 7 września, godzina 17:10
Emisja: niedziela, godzina 17:10

„Weekend z gwiazdą”
Od jesieni w TVP Rozrywka pojawią się – raz w miesiącu – „Weekendy z gwiazdą”. W sobotę i niedzielę widzowie będą mogli zobaczyć – specjalnie przygotowane – programy, których bohaterami będą najbardziej znani piosenkarze, muzycy i kabareciarze. Do końca roku widzowie TVP Rozrywka spotkają się z grupą ABBA, kabaretami „Paranienormalni”, „Potem” i „Elita”. Każdemu „Weekendowi z gwiazdą” będzie towarzyszył SMS-owy konkurs dla widzów.
Emisja: raz w miesiącu

„Cyrki Świata – International Circus Festival Of Monte Carlo”
Festiwal cyrkowy w Monte Carlo istnieje od 1974 roku. Został stworzony przez Księcia Rainiera z Monako, aby przywrócić sztukom cyrkowym odpowiedni status. Festiwal był pierwszym tego rodzaju wydarzeniem na świecie i przez całą historię istnienia doskonale wypełnia zamysł swojego twórcy. Widzowie TVP Rozrywka będą mieli okazję obejrzeć dwanaście odcinków z kolejnych edycji Festiwalu.
Premiera: październik
Emisja: sobota-niedziela, godzina 16:25

„Niezapomniane koncerty”
W cyklu „Niezapomniane koncerty” TVP Rozrywka zaprezentuje występy największych gwiazd światowego show biznesu, m.in.: Simply Red, UB 40, Joe Cocker, Il Divo.
Premiera: sobota, godzina 22:45

KULTOWE TELETURNIEJE

„Familiada”
Teleturniej emitowany w TVP od 1994 roku, prowadzony przez Karola Strasburgera. Program oparty na amerykańskim formacie „Family Feud”, którego lokalne edycje były emitowane w 57 krajach świata. W programie uczestniczą przedstawiciele dwóch drużyn, z których każda liczy 5 osób. Zespoły stanowią członkowie rodziny. Gra polega na odgadywaniu odpowiedzi ankietowanych ludzi.
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 8:45 i 13:35

„Jeden z dziesięciu”
Teleturniej emitowany w TVP od 1994 roku. Prowadzącym jest Tadeusz Sznuk. W każdym odcinku udział bierze 10 zawodników. Zajmowane przez nich stanowiska 1-10 są rozdzielane drogą losowania. Każdy uczestnik zaczyna grę z trzema „szansami”, które symbolizują trzy lampki na stanowisku gracza. Prowadzący zadaje pytania z wiedzy ogólnej, na odpowiedź zawodnik ma trzy sekundy, błędna odpowiedź lub jej brak powoduje utratę jednej „szansy”. Program składa się z trzech etapów. Program opiera się na brytyjskim formacie „Fifteen to One”.
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 8:10

„Śpiewające fortepiany”
„Śpiewające fortepiany” to kultowy program muzyczny prowadzony przez Rudiego Schubertha. W programie biorą udział dwie trzyosobowe drużyny, których kapitanami są pianiści: Czesław Majewski i Janusz Tylman. Pozostałe osoby to gwiazdy polskiej estrady, scen teatralnych, filmu, telewizji, radia, sportu, a czasem polityki.
Emisja: poniedziałek-czwartek, godzina 9:25, 12:35 i 20:15
sobota-niedziela, godzina 7:05 i 21:30

KABARETY

„Kabaretowy Klub Dwójki”
Cykliczny program kabaretowy, emitowany w latach 2009-2012. Prowadzącymi są: Robert Górski i Marcin Wójcik. W każdym odcinku występuje kilka formacji kabaretowych lub kabareciarze w formie stand-up. Od drugiego sezonu stałym elementem każdego odcinka było „Posiedzenie rządu” – ukazana w satyryczny sposób praca gabinetu Donalda Tuska.
Emisja: sobota-niedziela, godzina 13:35
poniedziałek-środa, godzina 10:30 i 21:20
czwartek-piątek, godzina 10:30

„Kabaretowa mapa Polski”
Prezentacja najlepszych plenerowych widowisk kabaretowych, realizowanych od lat w różnych zakątkach Polski: od Opola, przez Mrągowo aż po Szczecin i Koszalin, z udziałem największych gwiazd polskiego kabaretu.
Emisja: poniedziałek-środa, godzina 14:40
czwartek, godzina 14:40 i 23:35
piątek, godzina 14:40 i 23:45
sobota-niedziela, godzina 23:35

„Humor w odcinkach”
Cykl programów satyrycznych z archiwum Telewizji Polskiej, takich jak: „Tygodnik Moralnego Niepokoju”, „KOC”, „Badziewiakowie”, „Gabinet terapii ogólnej” czy „Bardzo ostry dyżur” z udziałem najlepszych satyryków i aktorów.
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 6:05, 14:10 i 19:35
sobota-niedziela, godzina 6:30, 9:15, 14:25 i 20:20

NAJLEPSZE POLSKIE KOMEDIE

Komedie w TVP Rozrywka
W sobotnie i niedzielne wieczory widzowie TVP Rozrywka zobaczą polskie komedie, m.in.: „Statyści”, „U Pana Boga za piecem”, „U Pana Boga w ogródku”, „U Pana Boga za miedzą”, „Ranczo Wilkowyje”.
Emisja: sobota i niedziela, godzina 18:40

PROGRAMY KULINARNE

„Makłowicz w podróży”
Autorski program Roberta Makłowicza, prezentujący potrawy różnych krajów świata. Dzięki ciekawej formule oraz inwencji gospodarza program odbiega od popularnego schematu „gotowania na ekranie”. W każdym odcinku pokazywana jest kuchnia z innego zakątka świata. Robert Makłowicz opowiada o miejscu, które odwiedza, panujących tam zwyczajach i gotuje regionalne potrawy.
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 6:35 i 18:25

„Okrasa łamie przepisy”
Autorski program kulinarny znanego kucharza i prezentera Karola Okrasy. Gospodarz programu zabiera widzów w kulinarną podróż po Polsce, prezentując bardzo często nieznane przepisy regionalnych potraw.
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 7:05 i 18:55
sobota-niedziela, godzina 12:25

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *