71. Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju na antenie Dwójki

W piątek, 5 sierpnia 2016 roku, ruszy najstarszy nieprzerwanie działający festiwal pianistyczny na świecie, a także najstarszy polski festiwal muzyczny – Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju. Program 2, patron medialny wydarzenia, zaprasza słuchaczy na transmisje z Dworku Chopina, a wśród nich m.in. na recitale Eugena Indjica oraz Charlesa Richarda-Hamelina.

Duszniki to od ponad 70 lat miejsce spotkań kilku pokoleń światowej klasy artystów oraz wielbicieli muzyki Chopina i pianistyki. W tym roku w Dworku Chopina wystąpią m.in. Seong-Jin Cho i Szymon Nehring. Usłyszymy również takich uznanych artystów, jak: Denis Kozhukhin, Vadim Kholodenko i Christian Zacharias. Festiwal potrwa od 5 do 13 sierpnia, a kilka koncertów będzie transmitowanych przez radiową Dwójkę.

W sobotę, 6 sierpnia, Program 2 zaprasza o godzinie 20:00 na transmisję recitalu fortepianowego wybitnego amerykańskiego pianisty Eugena Indjica.

Dzień później, 7 sierpnia o godzinie 20:00, Program 2 poleca koncert młodego ukraińskiego pianisty Vadima Kholodenki.

8 sierpnia o godzinie 20:00 Dwójka zaprosi na kolejną transmisję – tym razem z recitalu Charlesa Richarda-Hamelina, zdobywcy II miejsca w ubiegłorocznym Konkursie Chopinowskim.

10 sierpnia o godzinie 20:00 przed słuchaczami oraz dusznicką publicznością wystąpi rosyjski pianista Denis Kozukhin.

W przerwach wszystkich koncertów rozmowy z artystami, organizatorami i krytykami muzycznymi.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *