74. Tour de Pologne na antenach Telewizji Polskiej

29 lipca rozpoczyna się 74. Tour de Pologne. Jeden z najważniejszych wyścigów kolarskich. Na starcie stanie brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro – Rafał Majka. Transmisje w Telewizji Polskiej: TVP1, TVP Sport, na stronie sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

Majka wygrał Tour de Pologne w 2014 – po 11 latach przerwy Polak znów był najlepszy. Teraz także ma taki zamiar i chce się zrehabilitować po nieudanym występie w Tour de France, z którego w wyniku upadku musiał się wycofać. Na starcie stanie 154 kolarzy z 22 ekip – 20 najlepszych na świecie plus czołowa polska grupa CCC Sprandi i reprezentacja Polski. Wśród gwiazd znajdą się tacy zawodnicy jak Peter Sagan – aktualny mistrz świata (wygrał nasz wyścig w 2011 roku) czy Vincenzo Nibali – jeden z sześciu kolarzy w historii, którzy wygrali trzy wielkie wyścigi: Tour de France, Giro d’Italia i Vuelta a Espana.

Dzień przed oficjalnym startem w TVP1 i TVP Sport będzie można zobaczyć prezentację ekip na krakowskim rynku. Kronika wyścigu – codziennie około godziny 20:05 w Jedynce. Będą także relacje z Mini Tour de Pologne, powtórki etapów w TVP Sport. Kanał sportowy TVP będzie relacjonować także starty z poszczególnych odcinków. Co najważniejsze – wzorem Tour de France w TVP Sport będzie można zobaczyć transmisję z ostatnich dwóch etapów wyścigu w całości – od startu do mety! Te odcinki powinny zadecydować o losach wyścigu. Wszystkie informacje o TdP, a także transmisje i dodatkowe materiały wideo będzie można znaleźć na stronie sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Telewizja Polska jest producentem sygnału międzynarodowego z Tour de Pologne. Będą z niego korzystać wszystkie zagraniczne stacje, które pokażą wyścig. W produkcję będzie zaangażowanych około 110 osób. Tour de Pologne będą komentować: Piotr Sobczyński i Bartosz Huzarski – były kolarz zawodowy, 7. zawodnik TdP z 2011, zwycięzca klasyfikacji górskiej i najaktywniejszych. Studio poprowadzi Maciej Kurzajewski. Reporterami będą: Bogusław Solecki, Sebastian Szczęsny i Sebastian Parfjanowicz.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *