Sierpień 2017 na History i H2

Kanały HISTORY i H2 na sierpień przygotowały szereg nowości – w tym dwuczęściowy dokument „Wędrówki ludów: Ameryka” o historiach migracji na przestrzeni ostatnich 200 lat; w serii „Krytyczne decyzje” przyjrzymy się momentom w historii, w których decyzje przywódców wpłynęły na losy świata.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału HISTORY

„Wielkie wędrówki: Ameryka”
Każda epoka zaczyna się od pragnienia jakiejś grupy ludzi, by dokądś wyjechać. W latach 80. XIX wieku połowa Żydów z Rosji przeniosła się do Nowego Jorku. Co trzeci Skandynaw wyemigrował do Ameryki i stąd wzięli się pierwsi amerykańscy drwale. Wielki głód w wyniku zarazy ziemniaczanej wyludnił Irlandię, dzięki czemu magnaci kolejowi w USA zyskali dwa miliony robotników. To wielu Polaków, którzy trafili do Ameryki, budowało wielkie wieżowce z metalu.
„Wielkie wędrówki” kanału History to cykl poświęcony potężnym siłom, które pchają ludzi do wędrówek, epicki dokument o wymiarze globalnym pokazujący największe migracje w dziejach i ich następstwa: kulturowe, społeczne, polityczne. Wykorzystując wysokiej klasy grafikę komputerową i wyniki badań naukowych, autorzy snują opowieść o masowych migracjach na przestrzeni ponad 70 tys. lat, ze szczególnym uwzględnieniem okresu po rewolucji przemysłowej. Program obfituje w zaskakujące informacje, które uzmysławiają nam, skąd wszyscy pochodzimy. Część historii opowiadają potomkowie imigrantów, ubarwiając suche fakty własnymi wspomnieniami i przemyśleniami. Każdy z godzinnych odcinków podejmuje jeden temat, taki jak wojna i wolność, ziemia, bogactwo, szanse…
Emisja: poniedziałek, od 14 sierpnia, godzina 22:00, HISTORY

„Warsztat Danny’ego”
Danny Koker zwany „Count” to legenda Las Vegas. Kupuje, odrestaurowuje i przerabia według indywidualnych upodobań klientów klasyczne samochody i motocykle, sprzedawane następnie z zyskiem. Znany z częstych występów w „Gwiazdach lombardu”, dosłownie żyje amerykańskimi samochodami i motocyklami. Nieważne, czy będzie to zabytkowy thunderbird, klasyczna corvetta czy harley – kiedy Danny’emu wpadnie coś w oko zrobi wszystko, by to dostać w swoje ręce! Z pomocą swego utalentowanego zespołu Danny musi remontować, modyfikować i ulepszać perełki motoryzacji, by na nich zarabiać. Każdy odcinek „Warsztatu Danny’ego” obfituje w niesamowite opowieści o zabytkowych pojazdach, ich oszałamiających transformacjach i handlu nimi.
Emisja 6. serii: czwartek, od 3 sierpnia, godzina 22:00, HISTORY

„Ludzie gór”
W Ameryce wciąż można znaleźć ludzi, którzy żyją i utrzymują rodziny wyłącznie z tego, co upolują bądź złowią. To Ludzie Gór.
Radzą sobie dzięki umiejętnościom przetrwania doskonalonym przez całe pokolenia ich przodków. W cyklu filmów dokumentalnych poznamy mieszkańców rozmaitych gór w USA, od Appalachów, przez Góry Skaliste, po Alaskę, i zobaczymy co robią, by przeżyć zimę i zdobyć pieniądze na najchłodniejsze miesiące w roku.
Emisja 6. serii: wtorek, od 15 sierpnia, godzina 22:00, HISTORY

„Wykute w ogniu”
„Wykute w ogniu” powraca! W tym oryginalnym turnieju zrealizowanym specjalnie dla kanału HISTORY rywalizują ze sobą najlepsi amerykańscy wytwórcy broni białej, którzy potrafią stworzyć wszystko, od toporów wojennych wikingów, przez samurajskie miecze, po indiańskie sztylety. W każdym odcinku startuje czterech nowych zawodników, którzy walczą o nagrodę główną w wysokości 10 tysięcy dolarów.
Wykute w ogniu to rzemiosło, legenda i pasja połączone ze sprytem, zaradnością i pomysłowością. Zawodnicy wykonują kilka zadań, w których mają do dyspozycji zestaw narzędzi z garażu i które polegają na stworzeniu poszczególnych elementów wybranej broni prezentowanej w ekscytującym finale. Rezultaty ocenia grono ekspertów, a oglądając zażarty wyścig z czasem, przy okazji dowiadujemy się sporo o historii różnych rodzajów broni.
Emisja 4. serii: czwartek, od 31 sierpnia, godzina 22:00, HISTORY

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału H2

„Krytyczne decyzje”
Cykl po części dokumentalny, a po części będący interaktywną grą, analizuje dramatyczne punkty zwrotne w historii, proponując widzom, by postawili się na miejscu tych, którzy podejmowali wówczas decyzje. W krytycznym momencie widzowie otrzymują takie same informacje i mają identyczne możliwości jak ówcześni przywódcy. Następnie pojawiają się pytania i odpowiedzi do wyboru. Widz musi starannie rozważyć wszystkie opcje i podjąć decyzję. Jak należało postąpić w danych okolicznościach, wyjaśniają później znani historycy oraz świadkowie wydarzeń. Aktywny udział w programie sprawia, że widzowie są bardziej zainteresowani prezentowaną historią i lepiej rozumieją znaczenie takich czynników jak psychologia, taktyka militarna czy polityczna konieczność.
Emisja: wtorek, 15 sierpnia-piątek, 18 sierpnia, godzina 18:30 i 19:00, H2

„Imperium w budowie”
Cykl poświęcony osiągnięciom architektonicznym wielkich cywilizacji. Kolejne odcinki opowiadają o Grecji, Grecji Aleksandra Wielkiego, Aztekach, Majach, Chinach, Rosji, Kartaginie, Persji, Bizancjum, Wielkiej Brytanii, epoce renesansu i cesarstwie Napoleona. Każdy swą formą i strukturą przypomina programy specjalne, a przez pryzmat dokonań architektonicznych widzowie przyglądają się historii i kulturze danego imperium.
Emisja: wtorek, od 1 sierpnia, godzina 18:00, H2

„Historia Ameryki w przedmiotach”
Każdy odcinek, prowadzony przez Ricka Harrisona z „Gwiazd lombardu”, przedstawia epizod z amerykańskiej historii opowiedziany za pomocą dziesięciu przedmiotów, na temat których spiera się i zażarcie dyskutuje trzech ekspertów. Jest wśród nich Sean Rich, specjalista w dziedzinie broni, i Mark Hall Patton, którego Rick Harrison nazywa „najmądrzejszym facetem, jakiego zna”. Z połączenia fascynujących przedmiotów, nietuzinkowych narratorów i zaskakujących faktów powstają barwne i żywe opowieści o tym, jak naprawdę wyglądały ważne momenty w historii Ameryki. Na przykład z kilku drobiazgów wyłania się obraz tego, czym była wojna secesyjna, jak ludzie żyli w czasie Wielkiego Kryzysu, jak przemycano alkohol w okresie Prohibicji… Każdy odcinek zaczyna się wizytą w niecodziennym miejscu związanym z daną historią.
Emisja: środa, od 23 sierpnia, godzina 21:00, H2

„Starcie wojowników”
Każda większa wojna w XX wieku miała swoich bohaterów – ludzi, którzy wyrastali ponad przeciętność, prowadząc żołnierzy do zwycięstwa, a czasem do klęski. W cyklu tym prezentujemy sylwetki najznakomitszych XX-wiecznych dowódców wojskowych. Każdy odcinek opowiada o dwóch takich godnych siebie wybitnych wojownikach.
Emisja: poniedziałek-piątek, od 22 sierpnia, godzina 19:00, H2

Źródło: A+E NETWORKS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *