79. edycja Tour de Pologne 2022 w Telewizji Polskiej

W sobotę, 30 lipca w Kielcach rozpocznie się wielki wyścig kolarski Tour de Pologne, którego wszystkie etapy będą transmitowane w TVP1 i TVP Sport. Na starcie wyścigu nie zabraknie głośnych nazwisk światowego peletonu.

Sprawdź godziny transmisji Tour de Pologne w PROGRAMIE TV

W tym roku przypada 79. edycja Tour de Pologne, Czesław Lang, który od wielu lat jest organizatorem największego wyścigu kolarskiego w Polsce, po bardzo udanej poprzedniej edycji znów zdecydował się na organizację zawodów głównie w południowo-wschodniej części Polski.  I etap rozpocznie się 30 lipca w Kielcach, a cały wyścig zakończy się 5 sierpnia w Krakowie.

Transmisja pierwszego etapu od godz. 11:20 w TVP Sport oraz od 14:50 w TVP1.

Na tę chwilę grupy kolarskie zgłosiły wstępne składy, ale na trasie na pewno zobaczymy kilku zawodników światowego formatu.

Na oficjalne składy jeszcze musimy poczekać, ale jest wielce prawdopodobne, że na linii startu zobaczymy m.in. Marka Cavendisha, jednego z najlepszych sprinterów w historii kolarstwa; w zespole INEOS zapewne wystartuje mistrz olimpijski z Tokio Richard Carapaz. Warto dodać, że podczas wyścigu w Polsce objawiają się talenty, które po 2-3 latach dołączają do światowego topu jak np. Jonas Vingegaard czy Jai Hindley – zachęca do oglądania tegorocznego Tour de Pologne w Telewizji Polskiej Piotr Sobczyński, który wraz z Bartoszem Huzarskim skomentuje wyścig.

Wyścig Tour de Pologne jest znakomitą wizytówką Polski za granicą i jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych w naszym kraju – Tour de Pologne należy od ponad 15 lat do prestiżowego cyklu World Tour.

Tour de Pologne to najważniejszy wyścig kolarski w tej części Europy – miejsce w kalendarzu World Tour to dla każdego organizatora i kraju olbrzymi prestiż. Dzięki temu na starcie stają najlepsi zawodnicy na świecie, z najsilniejszych grup, a całą kolarska społeczność śledzi wyniki takiego wyścigu. Tour de Pologne od dawna jest chwalone przez środowisko kolarskie za znakomitą organizację – bardzo dobre hotele i wyżywienie dla zawodników, znakomitą logistykę i zabezpieczenie, dobre oznakowanie tras – akcentuje Piotr Sobczyński.

Wszystkie etapy Tour de Pologne będą transmitowane w TVP1, TVP Sport, na stronie tvpsport.pl, w aplikacji mobilnej i Smart TV.

Studio z gośćmi będzie prowadził Maciej Kurzajewski. Codziennie w TVP1 kroniki wyścigu (około godz. 19:20) i program „Szlakiem Tour de Pologne” (TVP2, ok. godz. 11:05). Dodatkowo w Jedynce także podsumowanie każdego etapu, ok. 23:00 lub 23:30.

Sprawdź ofertę kanału TVP Sport w PROGRAMIE TV

W piątek, 29 lipca o godz. 17:20 TVP Sport zaprasza na film „Czesław Lang. Doścignąć marzenia”. Reportaż przedstawia karierę sportową naszego wybitnego kolarza, obecnego organizatora Tour de Pologne. Czesław Lang zaczął uprawiać kolarstwo jako czternastolatek, a skończył w wieku 34 lat. Dwanaście lat startował jako amator i osiem jako zawodowiec. Przejechał w tym czasie 540 tysięcy kilometrów, czyli 13 okrążeń kuli ziemskiej. Wygrywał wyścigi, zdobywał medale, puchary, tytuły i…szacunek kolegów z peletonu.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *