8. sezon „Kości” od 3 września w Polsacie

Kontynuacja 8. sezonu „Kości” od 3 września na antenie Telewizji Polsat. Mroczne zagadki kryminalne, rozwiązuje błyskotliwie inteligentna i pozornie niewrażliwa – antropolog Brennan (Emily Deschanel) i pewny siebie, a zarazem czarujący agent federalny Booth (David Boreanaz).

Gdy ludzkie szczątki uległy tak głębokiemu rozkładowi, że nawet CSI nie zdołałoby ich zidentyfikować, do akcji wkracza dr Brennan, która posiada zdumiewającą umiejętność odczytywania tropów z kości ofiar, a śledztwo przejmuje agent FBI Booth – jej życiowy partner. Ta para i ich przyjaciele rozwiązali już wiele mrocznych zagadek kryminalnych, zabarwionych czarnym humorem. W najnowszych odcinkach bohaterów tego serialu kryminalnego czeka o wiele brutalniejsze starcie. Z geniuszem zła – hakerem i seryjnym mordercą toczą pojedynek, którego stawką jest ich życie.

Dr Temperance „Bones” Brennan (Emily Deschanel) pracuje jako antropolog sądowy w Jeffersonian Institute w Waszyngtonie i jest wybitną specjalistką w tej dziedzinie nauki.Im trudniejszy przypadek, tym bardziej ona jest podekscytowana intelektualnym wyzwaniem. Jej determinacja w dążeniu do prawdy, racjonalizm i inteligencja mogą onieśmielać. Jego fascynują, bo agent specjalny Seeley Booth (David Boreanaz) z wydziału zabójstw FBI ufa naukowcom i chętnie korzysta z ich analizy dowodów, podczas gdy sam woli działanie w terenie. Ten były snajper jest teraz niekwestionowanym mistrzem w… przesłuchiwaniu podejrzanych. Połączenie jego bezpośredniości z jej przenikliwością daje rewelacyjne efekty.

Bones & Booth to fantastyczny duet – zarówno zawodowo, jak i prywatnie. Tworzą wręcz idealną rodzinę. Ale nadal między nimi… iskrzy, bo różnie postrzegają wychowanie dziecka. W dramatycznych okolicznościach poznamy ich mamy. Jej jest… duchem lub halucynacją. Jego mama żyje, ale też nie kontaktowała się od dwudziestu lat i nagle wraca… Więzi rodzinne są bardzo ważne dla Temperance – w przeciwieństwie do instytucji małżeństwa. Mimo to odwiedzi ona z Seeley’em jubilera i będzie oglądać pierścionki zaręczynowe. Zapragnie zostać jego żoną. Czy tylko z powodu śmiertelnego zagrożenia dr Brennan zdecyduje się na tak szalony krok? A jak agent Booth zareaguje na jej oświadczyny?

Oprócz tej wyjątkowej pary w tym serialu mamy całą galerię indywidualności – to ich współpracownicy z tego waszyngtońskiego centrum naukowego. Najbliższą przyjaciółką Bones jest Angela (Michaela Conlin) – artystka, specjalizująca się w komputerowym rekonstruowaniu twarzy ofiar i przebiegu zdarzeń na miejscu zbrodni. Wkrótce ujawni ona jeszcze jeden ze swoich talentów i pojawi się na wrotkach… Jej mąż, dr Jack Hodgins (T.J. Thyne) – entomolog, znawca minerałów i wielbiciel teorii spiskowych – nie będzie jej pomysłem zachwycony, chociaż sam lubi brawurę i wybuchowe eksperymenty naukowe. Wspólnie wychowują kilkunastomiesięcznego syna i są szczęśliwi, pomimo że przez Pelanta stracili wszystkie pieniądze.

O odpowiednią atmosferę pracy w zespole dba młody i błyskotliwy psycholog FBI – dr Lance Sweets (John Francis Daley), który doskonale sprawdza się także jako profiler i z powodzeniem działa w terenie. Jego życie osobiste jest mniej udane. Bones i Booth przygarnęli go pod swój dach. A teraz spiskują, jak Sweetsa „wypchnąć z gniazda”… Drużyna trwa dzięki profesjonalizmowi i opanowaniu dr Camille „Cam” Saroyan (Tamara Taylor) – szefowej Laboratorium w Jeffersonian Institute. Ona to niezmiennie wzór kobiecej elegancji i wyczucia stylu. Poznamy jej nowe wcielenie – kobiety zakochanej. Starają się być dyskretni, bo on jest jej… podwładnym. Z bólem serca, ale będzie musiała zaakceptować decyzję ukochanego, gdy poświęci się on dla nauki i może nie przeżyć…

Każdy odcinek „Kości” to odrębna historia kryminalna, która dostarczy przyjemności zwłaszcza miłośnikom mocnych wrażeń i czarnego humoru. Czeka nas cały wachlarz silnych emocji – od przerażenia i strachu po romantyczne uniesienia i wzruszające wyznania. Zwłaszcza zawiązanie akcji poszczególnych opowieści tego serialu to mistrzowskie połączenie makabry z dowcipem. Tajniak i jego krwawe diamenty, producentka telewizyjna, która skończyła jako Grzybiana Panna i makler giełdowy, który dorabiał jako… striptizer to tylko niektóre z barwnych postaci „pierwszoplanowych”. Niestety, poznamy ich już jako martwe ciała. Jakie szokujące, wstrząsające czy zdumiewające fakty wyjdą na jaw podczas badania ich kości?

Jaką zagadkę kryje podwójny grób w parku narodowym? Czy stara rzeźnia to doskonałe miejsce pozbycia się zwłok? A jaki ponury sekret ujawni walizka, wyłowiona z rzeki? I czy dom ufortyfikowany jak bunkier zawsze ochroni przed intruzem? I nawet w waszygtońskim centrum naukowym Jeffersonian Institute będzie groźnie – zostanie ogłoszony alarm epidemiologiczny… Nikt z nich – Bones & Booth i ich przyjaciół – nie może czuć się bezpieczny, dopóki żyje ktoś tak podstępny, zły do szpiku kości jak ich obecny przeciwnik – Christopher Pelant (gościnnie: Andrew Leeds). Kości zostały rzucone…

„Kości” (tytuł oryg. „Bones”) to obecnie jeden z najpopularniejszych seriali kryminalnych na świecie. Prezentowane z powodzeniem w wielu krajach, cieszą się też uznaniem krytyków, o czym świadczą dwie nominacje do telewizyjnych Oscarów, czyli Emmy (2009, 2012). Najważniejsze jednak, co widzowie sądzą o tej wyjątkowej produkcji telewizyjnej. A amerykańska publiczność doceniła zwłaszcza najnowsze sezony i „Kości” otrzymały trzy nominacje do nagrody People’s Choice (2011 – 2013) w kategorii: Ulubiony telewizyjny kryminał. Podobnie uhonorowane zostały gwiazdy tego serialu: Emily Deschanel i David Boreanaz.

„Kości” powstają z inspiracji bestsellerowymi powieściami i prawdziwymi przeżyciami pisarki i kryminolog-antropolog, Kathy Reichs. Pomysłodawcą i producentem wykonawczym tego serialu jest Hart Hanson. Przy produkcji „Bones” współpracują z nim inni, uznani hollywoodzcy producenci telewizyjni: Stephen Nathan, Ian Toynton, Barry Josephson i Carla Kettner. Serial „Kości” powstaje w studiach: Far Field Productions i Josephson Entertainment, we współpracy z 20th Century Fox Television. Telewizja FOX właśnie ogłosiła, że rozpoczęły się zdjęcia do 9. sezonu tego telewizyjnego przeboju.

Emisja we wtorki (od 3 września) o 22:15. Powtórki w niedziele o godzinie 23:00.

Źródło: cyfrowypolsatnews.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *