8. sezon programu „Państwo w Państwie” w Polsacie i Polsacie News

Nowe wstrząsające historie, losy ludzi, którzy przez urzędników stracili dorobek życia, bankructwa, wymuszenia i groźby – to zaledwie przedsmak nowego sezonu „Państwa w Państwie” – programu, który jako jedyny w Polsce piętnuje patologie urzędników. Program prowadzi, dziennikarz i prawnik, Przemysław Talkowski. Nową szefową redakcji magazynu została Małgorzata Mikulska – Rembek.

„Państwo w Państwie” to program, który jako jedyny w Polsce piętnuje przypadki nadużywania prawa, korupcji i nepotyzmu w relacjach państwo – przedsiębiorca. Ideą przewodnią magazynu jest walka z powszechnym wśród urzędników przekonaniem, że wszyscy przedsiębiorcy to potencjalni przestępcy. Scenariusz każdego z odcinków osnuty jest wokół szczególnie jaskrawego przypadku samowoli urzędniczej, skutkiem której jest bankructwo przedsiębiorstwa, ruina przedsiębiorcy i utrata pracy przez pracowników. Dziennikarze ścigają takie przypadki, piętnują nieuczciwych urzędników i upominają się o sprawiedliwość dla pokrzywdzonych. W programie wystąpią bohaterowie materiału, eksperci, urzędnicy i przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości.

Szefem redakcji została Małgorzata Mikulska- Rembek. Dotychczasowa szefowa Anna Oblicka, która łączyła funkcje szefa i wydawcy, w nowym sezonie będzie pełniła funkcję wydawcy magazynu. Małgorzata Mikulska-Rembek ukończyła dziennikarstwo i nauki polityczne na Uniwersytecie Warszawskim. Karierę dziennikarską rozpoczęła w Warszawskim Ośrodku Regionalnym. Od 1999 roku pracowała w redakcji newsowej stacji Nasza TV, która z czasem została przekształcona w TV4. Mikulska-Rembek pracowała w „Dzienniku” TV4, a następnie w „Informacjach” Polsatu. Od 2004 roku jest reporterką głównego wydania „Wydarzeń” o godzinie 18:50. Po powstaniu stacji Polsat News prowadziła również programy: „Ostatnia instancja” oraz „Encyklopedia zdrowia”.

Nowe odcinki emitowane będą od 8 września w każdą niedzielę o godzinie 19:30. Każdy z nich liczy około 45 minut i jest podzielony na dwie części. Pierwsza połowa programu emitowana jest jednocześnie w Polsacie i Polsat News (od godziny 19:30), a kontynuacja programu w Polsat News (od godziny 20:00). Program nadawany jest na żywo ze specjalnego studia w siedzibie stacji. Produkcją zajmuje się Telewizja POLSAT.

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *