Adam Cohen w Trójce

We wtorek 17 lutego 2015 roku gościem specjalnym w Programie 3 Polskiego Radia będzie Adam Cohen. Utalentowany kanadyjski wokalista i kompozytor, a prywatnie syn Leonarda Cohena najpierw spotka się z Piotrem Metzem w audycji „Trzy wymiary gitary”, a wieczorem zagra koncert dla Trójkowej publiczności.

42-letni artysta wydał jesienią ub.r. swój czwarty, solowy materiał „We Go Home” i piosenek z tego krążka będzie można posłuchać we wtorek w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7. Początek koncertu o godzinie 19:00.

Wcześniej, bo o godzinie 13:00, Adam Cohen będzie gościem Piotra Metza w audycji „Trzy wymiary gitary”.

„We Go Home”, czyli nowy krążek Adama powstał w niecodziennych warunkach. W trakcie trasy koncertowej po Europie artysta udał się na małą grecką wyspę Hydra, do domu, w którym spędził znaczną część swojego dzieciństwa.

W tym pięknym, odludnym miejscu na Morzu Egejskim powstała część utworów, reszta została nagrana w Montrealu, gdzie spędziłem pierwsze lata życia – mówił Cohen jesienią ub.r. Piotrowi Kaczkowskiemu w audycji „W tonacji Trójki”.

Na płycie „We Go Home” muzyk nie odżegnuje się od wielkiej spuścizny swojego ojca, Leonarda, wręcz przeciwnie – czerpie z niej pełnymi garściami. Nowa płyta stanowi niejako kontynuację poprzedniego krążka z 2011 roku.

Mój ostatni album „Like A Man” był dla mnie dużą lekcją pokory. Zrozumiałem, że to co jest dla mnie najważniejsze, to moje korzenie, moja rodzina, mój dom i poznanie samego siebie – mówi artysta.

Początkowa twórczość Adama oscylowała w stylistyce pop rocka, która dawała mu poczucie odrębności od pracy jego ojca. Po albumach wydanych w latach 1998-2004, Adam zwrócił się ku wczesnej twórczości Leonarda, uznawanej za najlepszą w karierze artysty. To posunięcie okazało się strzałem w dziesiątkę i stało się przełomem w jego karierze. Krążek „Like A Man” (2011) przyniósł muzykowi nie tylko komercyjny sukces, ale również spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony krytyków. Płyta osiągnęła status Złotej Płyty, czego rezultatem była światowa trasa koncertowa wokalisty.

Najnowsze utwory Kanadyjczyka powstały we współpracy z muzykami, którzy towarzyszyli artyście w jego światowym tournée. Jego krążek „We Go Home” (2014) kontynuuje tematy podjęte na poprzedniej płycie.

Piosenki z nowego albumu stanowią chronologiczny zapis rozmów, jakie odbyłem z moim ojcem i jakie chciałbym w przyszłości przeprowadzić z moim własnym synem. To również wewnętrzne dialogi, jakie prowadzę sam ze sobą oraz miłosne ballady – dodaje Adam Cohen.

Wieczorny koncert Adama Cohena przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 zostanie zarejestrowany i odtworzony na antenie Trójki podczas Świąt Wielkanocnych.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *