Adonis Stevenson – Thomas Williams Jr. o pas WBC World w Fightklubie

Wielki boks prosto z Montrealu w nocy z piątku na sobotę w Fightklubie. Na gali w Centre Videotron w Quebeku niepokonany od ponad sześciu lat Adonis Stevenson po raz siódmy bronił będzie tytułu WBC World w wadze półciężkiej. Rywalem „Supermana” będzie bardzo groźny, mający na koncie tylko jedną porażkę, Thomas Williams Jr. Walka ta w nocy z piątku na sobotę o godzinie 2:00 na żywo wyłącznie w Fightklubie.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

Faworytem większości bokserskich ekspertów jest pochodzący z Haiti, ale od lat mieszkający w Kanadzie Stevenson. W całej karierze przegrał on zaledwie jedną walkę, w 2010 roku z Darnellem Boone’em, dla którego do dziś pozostaje to największy sukces w karierze. „Supermanowi” porażka nie przeszkodziła w rozwinięciu skrzydeł i wdrapaniu się na pięściarski szczyt, od tamtej pory jego kariera rozwija się bowiem wręcz modelowo. Kolejno zdobywał tytułu WBA-NABA, WBO NABO, IBF Intercontinental i WBC Silver, by wreszcie w czerwcu 2013 roku otrzymać możliwość walki o pas WBC World. W pojedynku tym zmierzył się z Chadem Dawsonem i bezdyskusyjnie pokonał go przez nokaut już w pierwszej rundzie. W sześciu kolejnych walkach udanie bronił tytułu, w maju 2014 roku wygrywając m.in. z Andrzejem Fonfarą. W swojej ostatniej walce nie dał najmniejszych szans Tommy’emu Karpencky’emu efektownie pokonując go przed czasem. Bilans wszystkich dotychczasowych walk Stevensona to 27 zwycięstw (22 KO) i zaledwie jedna porażka.

Thomas Williams Jr. aż tak imponującego dorobku pięściarskiego nie ma, Amerykaninowi nie można jednak odmówić umiejętności i chęci dążenia ku najwyższym celom. 28-latek z Maryland w swoim ostatnim pojedynku odprawił z kwitkiem Edwina Rodrigueza posyłając go na deski już w drugiej rundzie, w sumie w całej karierze dziewiętnaście z dwudziestu walk rozstrzygał na swoją korzyść, jedyną porażkę poniósł z rąk Gabriela Campillo, gdy w sierpniu 2014 roku rywalizowali oni o pas WBO NABO w wadze półciężkiej. W starciu z „Supermenem” Williams Jr. z pewnością spróbuje sprawić niespodziankę. Czy będzie jednak w stanie pokonać dużo bardziej doświadczonego, starszego od siebie o dziesięć lat rywala?

Walka Adonis Stevenson vs Thomas Williams Jr. w nocy z piątku na sobotę o godzinie 2:00 na żywo tylko w Fightklubie. Powtórka w poniedziałek, 1 sierpnia o godzinie 22:00.

Źródło: Media Production

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *