Agnieszka Kotulanka nie powróci do obsady „Klanu”

W czwartek, 29 maja Krystyna Lubicz pożegna się z życiem, a grająca ją Agnieszka Kotulanka nie pojawi się już w obsadzie najdłużej emitowanego polskiego serialu – „Klanu”.

Gdy blisko rok temu choroba uniemożliwiła Agnieszce Kotulance pracę na planie serialu TVP1, scenarzyści wysłali graną przez nią Krystynę na leczenie do kliniki w Bostonie, w ogóle nie biorąc pod uwagę zakończenia jej wątku i rezygnacji z postaci. Głęboko wierzyli, że aktorka upora się z problemami zdrowotnymi i będzie mogła pracować.

Niestety, mimo najszczerszych chęci i szacunku dla wielkiego wkładu Agnieszki Kotulanki w sukces „Klanu”, twórcy produkcji nie mogli już dłużej na nią czekać. Nie będąc w pełni przekonani o całkowitej dyspozycyjności aktorki do grania i – przede wszystkim – nie mogąc bez końca przewlekać i tak już przekraczającego wszelkie rozsądne granice pomysłu scenariuszowego, zdecydowaliśmy się jednak na zakończenie wątku Krystyny – informują producenci Paweł Karpiński i Wojciech Niżyński. – Jest to decyzja, która nie przyszła nam łatwo. Agnieszce Kotulance dziękujemy za lata pracy i aktorski udział w powstanie serialu. Życzymy jej powrotu do zdrowia i wierzymy, że będziemy jeszcze mogli podziwiać ją w wielu wspaniałych kreacjach filmowych i teatralnych.

Śmierć Krystyny Lubicz nastąpi w 2597. odcinku, który TVP1 HD wyemituje w czwartek, 29 maja o godzinie 17:55. To będzie niespodziewane odejście. Cała rodzina będzie czekać na nią na lotnisku (lotnisko zagrał skądinąd hol nowego budynku TVP, róg Woronicza i Samochodowej w Warszawie). Wcześniej wszystko w domu na Truskawieckiej zostanie przygotowane na jej powrót. Młodsza córka Ola (Kaja Paschalska) wysprząta dokładnie każdy kąt. A starsza Agnieszka (Paulina Holtz) poleci po ukochaną mamę do Bostonu. Krystyna umrze w jej ramionach, mówiąc: „Kocham Was”…

„Klan” jest emitowany na antenie TVP1 od 22 września 1997 roku. Jest najdłuższym pod względem lat nieprzerwanej emisji i liczby odcinków serialem produkcji polskiej. Pierwsze pilotażowe odcinki pilotowe wyemitowano w czerwcu 1997 roku w ramach konkursu na pierwszą polską telenowelę, a od 22 września tego samego roku wyświetlany jest regularnie, obecnie od poniedziałku do czwartku, z wyjątkiem sezonu letniego. Serial, wyświetlany z teletekstem dla osób niesłyszących, dwukrotnie zdobył Telekamerę: w 1999 i 2000 roku.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *