Agora o koncesji dla Kiwi TV na MUX-8

Grupa Agora przygotuje dla widzów Naziemnej Telewizji Cyfrowej uniwersalny kanał Kiwi TV o profilu lifestyle’owym – tak zdecydowała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, rozstrzygając 5 listopada 2015 roku konkursy na zagospodarowanie częstotliwości na multipleksie ósmym (MUX-8).

To dla nas wspaniała wiadomość i olbrzymi sukces, że projekt Kiwi TV zyskał uznanie KRRiT i okazał się zwycięską propozycją kanału związanego ze stylem życia w tak konkurencyjnym procesie. Jestem przekonany, że oferta, stworzona dzięki synergii naszych marek od lat intensywnie rozwijających się w cyfrowym świecie, trafi w potrzeby współczesnych odbiorców. Dla Grupy Agora to jednocześnie ważny krok w rozbudowywaniu obecności na rynku telewizyjnym i wzmacnianiu naszych kompetencji w zakresie tworzenia programów audiowizualnych – komentuje Bartosz Hojka, prezes zarządu Agory.

Zgodnie z przygotowaną przez Agorę koncepcją kanał Kiwi TV promujący aktywny rozwój człowieka adresowany będzie do widzów, którzy interesują się zdrowym stylem życia i sportem, szukają ciekawej rozrywki oraz rzetelnych informacji z kraju i ze świata, wiadomości kulturalnych i publicystyki.

Programy nadawane przez Kiwi TV będą wykorzystywać potencjał mediów Agory, które od wielu lat angażują Polaków w działania społeczne, ekologiczne i prozdrowotne, skupiają ich uwagę na ważnych wydarzeniach sportowych, kulturalnych i artystycznych, a także zachęcają do rozwoju osobistego i zawodowego.

Kiwi TV będzie programem dla osób, które chcą poszerzać swoje horyzonty, rozwijać się zawodowo i prywatnie. Poprzez ciekawe i nowoczesne audycje zachęci je do stawiania sobie nowych celów, pogłębiania wiedzy, odkrywania pasji i rozwijania talentów. Dzięki kompetencjom mediów Agory, które mają ogromne doświadczenie w skupianiu Polaków wokół ważnych tematów, chcemy otwierać widzów Kiwi TV na wyzwania współczesnego świata – mówi Agnieszka Sadowska, odpowiedzialna za rozwój projektów telewizyjnych w Agorze.

We wrześniu br. Agora złożyła wnioski koncesyjne w konkursie na wszystkie cztery kanały telewizyjne dostępne w ramach MUX-8.

Agora jest polskim wydawcą i nadawcą – od 26 lat rozwija swoje działania na rynku medialnym w Polsce we wszystkich jego sektorach. Na przestrzeni ostatnich lat Grupa Agory zdecydowała się na odważne otwarcie na nowe obszary działalności, wdrożenie innowacyjnych rozwiązań oraz transformację tradycyjnych biznesów. Spółka od dwóch lat z sukcesem buduje kompetencje w zakresie projektów telewizyjnych. Pierwszym krokiem w tym zakresie było stworzenie kanału Stopklatka TV wspólnie z partnerem Kino Polska TV w 2014 roku.

Źródło: Agora

2 Comments on “Agora o koncesji dla Kiwi TV na MUX-8”

  1. Niech zmienią nazwę na „TV Zone” czy coś bo to kiwi mnie dobija, śmiechem ;).

    Samo TV Zone jeszcze nie wystartowało a z „Program będzie miał charakter wyspecjalizowany: kulturalny, połączony ze stylem życia i rozrywką. ” jak był określany – to do „life-stylowego” Kiwi wystarczy tylko zmiana paru liter w opisie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *