AMC Global poinformowało o nabyciu praw do serialu “Terror” będącego adaptacją bestsellerowej powieści Dana Simmonsa. Produkcja będzie miała premierę na kanale AMC w Europie, Bliskim Wschodzie, Afryce i Ameryce Łacińskiej w 2017 roku, w tym samym czasie co w Stanach Zjednoczonych. 10-odcinkowy serial produkowany jest przez Scott Free Productions, Emjag Productions i Entertainment 360 we współpracy z AMC Studios. Globalnym dystrybutorem “Terroru” jest AMC Studios.

Autorem scenariusza serialu jest David Kajganich (“True Story”, “Nienasyceni”), który, obok Soo Hugh (“The Whispers”, “Dochodzenie”) pełni w nim także funkcję showrunnera. Akcja serialu toczy się w 1847 roku. Morska wyprawa królewska, która wyrusza ku północnym wybrzeżom Kanady w poszukiwaniu Przejścia Północno-Zachodniego, zostaje zaatakowana przez tajemniczego drapieżnika. Rozpoczyna się dramatyczna walka o przetrwanie.

Niezmiernie się cieszymy, że widzowie kanału AMC Global jako jedyni będą mogli obejrzeć ten trzymający w napięciu serial w tym samym czasie co w Stanach Zjednoczonych. Stanowiący niezwykłe połączenie science fiction i historycznego non-fiction, “Terror” będzie doskonałym uzupełnieniem oryginalnych produkcji AMC Global, takich jak “Fear the Walking Dead”, “HUMANS” i “Kraina bezprawia” (“Into the Badlands”) – powiedział Harold Gronenthal, EVP Programming and Operations, AMC and Sundance Channel Global.

Producentami wykonawczymi “Terroru” są Ridley Scott (“Żona idealna”, “The Man in the High Castle”) i David W. Zucker (“Żona idealna”, “The Man in the High Castle”) z domu produkcyjnego Scott Free Productions, Alexandra Milchan (“Wilk z Wall Street”) i Scott Lambert (“Paranoja”), obydwoje zarządzający domem produkcyjnym Emjag Productions, oraz Guymon Casady (“Gra o tron”, “Steve Jobs”) z Entertainment 360, oddziału firmy Management 360 odpowiadającego za kontent.

Źródło: AMC Networks International – UK