„Anna Dymna – spotkajmy się” – 10 lat na antenie Dwójki

26 września w ramach obchodów 10-lecia prowadzonej przez Annę Dymną Fundacji „Mimo Wszystko” w podkrakowskich Radwanowicach, nastąpi uroczyste otwarcie Ośrodka Terapeutyczno-Rehabilitacyjnego dla Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Dolina Słońca”. Też 10 lat temu po raz pierwszy ukazał się na antenie Programu 2 TVP cykliczny program „Anna Dymna – spotkajmy się”.

„Anna Dymna – spotkajmy się” to program oparty na intymnych rozmowach Anny Dymnej z osobami niepełnosprawnymi, w czasie których poruszane są sprawy dotykające każdego człowieka – takie jak miłość, akceptacja, samotność, szczęście, wiara, nadzieja. Głównym przesłaniem programu jest zbliżenie dwóch, wydawałoby się, odrębnych światów – osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych.

Program koncentruje się na afirmacji życia oraz sile ludzkiego ducha, dowodząc, że choroba czy niepełnosprawność nie muszą odbierać godności, marzeń, a w niektórych przypadkach stają się nawet motywacją do intensywniejszego działania, rozumienia siebie samego i otaczającej rzeczywistości. Dotychczas Dwójka wyemitowała ponad 150 odcinków tego cyklu. Jednym z większych przedsięwzięć Fundacji „Mimo Wszystko”, w którym aktywny udział bierze Program 2 TVP jest Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty. Uczestniczą w nim utalentowane wokalnie osoby niepełnosprawne. Finał Festiwalu od 9 lat odbywa się na Krakowskim Rynku. Finalistom towarzyszą gwiazdy polskiej piosenki. Telewidzowie na antenie Dwójki mogą obejrzeć trzy prawie godzinne koncerty z udziałem najlepszych wykonawców Festiwalu.

Ośrodek Terapeutyczno-Rehabilitacyjny dla Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Dolina Słońca” w Radwanowicach to pierwsza z inwestycji budowlanych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Obecnie funkcjonuje tam 9 pracowni opieki nad podopiecznymi. Zatrudnionych jest 9 terapeutów, 3 psychologów, 3 lekarzy i 2 pielęgniarki, a także 2 pracowników administracji oraz 6 obsługi technicznej. Fundacja wybudowała Ośrodek głównie dzięki odpisom 1% przekazywanym przez podatników.

26 września na uroczyste otwarcie nowego ośrodka do Radwanowic przyjadą przyjaciele z innych Fundacji ( Ewa Błaszczyk, Janina Ochojska, Jurek Owsiak, Janek Mela). Będą artyści wspierający od lat starania o utworzenie tego miejsca, będą też podopieczni Anny Dymnej.

Od 10 lat Dwójka i Anna Dymna są razem. Będą także i teraz. Tego dnia spotkają się m.in. w „Pytaniu na śniadanie” w Programie 2 TVP. Po raz pierwszy Dwójka pokaże zaczarowaną „Dolinę Słońca”, której budowę wspierali także widzowie Telewizji Polskiej.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *