Apella S.A. stara się o koncesję dla kanału edukacyjno-poznawczego

Agencja Apella S.A. zajmująca się kompleksową promocją wizerunku – reklamą, public relations, copywritingiem, promocją internetową, przygotowaniem materiałów multimedialnych oraz zakupem mediów, złożyła wniosek o koncesję na miejsce na pierwszym multipleksie (MUX-1) Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Nowa stacja utworzona przez Apellę będzie miała charakter edukacyjno-poznawczy ze szczególnym naciskiem na poruszanie kwestii historycznych, gospodarczych, społecznych i popularnonaukowych.

Zaakcentowana zostanie wysoka wartość merytoryczna audycji, która stanowić ma wyróżnik na przepełnionym life-stylowymi programami, polskim rynku telewizyjnym.

Oferta programowa stacji zawiera między innymi programy popularyzujące polską kulturę i historię, ale także audycje o lżejszej, poradnikowej formie. Grupa docelowa stacji to grupa wiekowa 4+, ale profil kanału będzie ukształtowany także dla widza mieszkającego poza dużymi miastami.

Jak zaznacza Romuald Orzeł, prezes Apelli i były prezes Telewizji Polskiej – Analizując rynek mediów dostrzegamy wyraźną lukę w ofercie skierowanej do grupy odbiorców poszukujących rzetelnych opinii i programów o tematyce chociażby społeczno-gospodarczej. Największe stacje telewizyjne usiłują sprzedać widzom programy o znikomej wartości merytorycznej, co powoduje coraz większy niedosyt widzów znużonych monotematycznością. Jestem przekonany, że nowa stacja uruchomiona przez Apellę traktować będzie widzów poważnie i zapewni im to, czego obecnie w telewizji brakuje. –

Inicjatywa Apelli uzupełniać będzie na pewno wydawane tytuły wydawnictwa Fratria – jeden z czterech najpopularniejszych tygodników w Polsce – „W Sieci”, ósmy pod względem cytowalności portal – wpolitce.pl czy też wgospodarce.pl bądź wnas.pl. Dążymy do uzyskania jak najszerszego zasięgu stacji, między innymi poprzez transmisję cyfrową w ramach multipleksu. Biorąc pod uwagę, jak wybiórczo media traktują dziś informację, chcemy budować własny, niezależny ośrodek – niezależne i rzetelne media. Zależy nam na dotarciu do zróżnicowanych grup odbiorców – do wszystkich tych, którzy poszukują interesujących treści i wartościowych komentarzy. Jak pokazał przykład „W Sieci”, w odbiorcach mediów opiniotwórczych jest duży potencjał, a Apella i Fratria mają możliwości zainteresowania tak czytelników, jak i widzów – dodaje R. Orzeł.

Stacja wyemituje zarówno programy na licencji jak i produkcje własne oraz programy przygotowane na zlecenie stacji. Dwie ostatnie pozycje stanowić będą ok. 40 proc. emisji. Największą przewagą kanału stanie się szerokie, kilkugodzinne pasmo premierowe oraz przewaga rodzimych produkcji w ofercie programowej.

To kolejne przedsięwzięcie medialne agencji Apella, wydającej między innymi Gazetę Bankową i Tygodnik Podlaski oraz będącej udziałowcem spółki Fratria – wydawcy m.in. wysokonakładowego tygodnika „W Sieci” i portalu wpolityce.pl – ósmego wśród najczęściej cytowanych portali internetowych.

Źródło: Apella

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *