Aplikacja główna z serwisem teatralnym już w telewizji hybrydowej TVP

10 grudnia 2012 roku z okazji telewizyjnej premiery sztuki „Tango” Mrożka w reżyserii Jerzego Jarockiego, TVP uruchomi główną aplikację Platformy Hybrydowej TVP wraz z przygotowaną właśnie na tę okazję aplikację teatralną, która powstaje specjalnie dla Teatru Telewizji.

Telewizja Polska po raz pierwszy udostępni nową usługę HbbTV adresowaną specjalnie dla widzów Teatru Telewizji podczas premierowej emisji spektaklu „Tango” Sławomira Mrożka, w reżyserii Jerzego Jarockiego, w poniedziałek o godzinie 20:20 w TVP1/HD. Dzięki niej widzowie będą mogli dowiedzieć się więcej o oglądanym spektaklu. W aktualnej odsłonie serwisu odbiorcy mają możliwość korzystania z menu podzielonego na trzy sekcje zawierające informacje o spektaklu, jego twórcach i najbliższym repertuarze. Po rozbudowaniu aplikacja będzie oferować kompendium wiedzy o Teatrze Telewizji z fotosami, wywiadami (również w wersji video) oraz materiałami autorskimi o spektaklach.

Zarówno uruchamianie samej usługi, jak i nawigowanie, czyli poszukiwanie dodatkowych informacji nie powinno sprawiać trudności. Po menu nawigujemy za pomocą strzałek w pilocie telewizora. Po wybraniu jednego z tematów menu otwierają się pola z interesującym nas tekstem. Grafika jest dostosowana do kolorystyki i konwencji programu. W lewym dolnym rogu ekranu pojawia się informacja o dostępności serwisu a uruchomienie aplikacji następuje po naciśnięciu czerwonego przycisku w pilocie telewizora.

Stworzenie dodatkowej usługi specjalnie dla Teatru Telewizji zbiegło się w czasie z kolejnym etapem budowy Platformy Hybrydowej TVP – uruchomieniem głównej aplikacji platformy hybrydowej TVP. Jest to najważniejsze przedsięwzięcie w ramach projektu. Wdrożenie głównej aplikacji hybrydowej znacznie ułatwi i rozszerzy możliwości korzystania z funkcji HbbTV. Poprzez nią widz może w łatwy sposób dotrzeć do wszystkich istniejących już aplikacji. Ta wielotematyczna platforma, tworzona na zasadzie portali internetowych, będzie zawierała linki do aplikacji tematycznych dedykowanych do poszczególnych programów telewizyjnych oraz do aplikacji komercyjnych budowanych na zlecenie i potrzeby klientów TVP.

W pierwszej kolejności w głównym menu przewidziano miejsce na poszerzone wiadomości z regionów, kraju i ze świata, zakładkę z informacjami pogodowymi, link do serwisu PnŚ oraz ankietę. Po rozbudowie głównej aplikacji, planowanej na wiosnę 2013 roku, zostaną w niej zamieszczone nowe sekcje: informacje sportowe, kulturalne i elektroniczny przewodnik po programach (EPG).

Aplikacja Teatru Telewizji jest drugim serwisem wdrożonym dla konkretnego programu na nowej platformie hybrydowej TVP. Dostępna będzie w TVP1/HD, TVP2/HD i wszystkich kanałach Telewizji Polskiej nadawanych w naziemnej telewizji cyfrowej. Wcześniej TVP uruchomiła usługę hybrydową dla pasma porannego TVP2/HD „Pytanie na śniadanie”. Kolejne aplikacje będą wzbogacać „Wiadomości”, „Panoramę” i „Teleexpress”.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *