„Archiwum zbrodni” – nowy cykl w TVP INFO

Na antenie TVP INFO już od 13 stycznia o godzinie 20:00 pojawi się nowy program „Archiwum Zbrodni”. Będą w nim przedstawione najciekawsze i znaczące dla najnowszej historii Polski procesy i sprawy karne z lat 1945-2000.

W czasach, kiedy się toczyły, przykuwały uwagę opinii publicznej i budziły ogromne emocje. „Archiwum zbrodni” przedstawi nie tylko ciekawe pitawale, ale także historie oddające klimat ówczesnej Polski oraz zachodzących w niej zmian społecznych. Dzięki materiałom archiwalnym TVP widzowie obejrzą autentyczne plenery z tamtych czasów, usłyszą cytaty z akt spraw. Autor programu Adam Nadworny dotrze do bezpośrednich uczestników wydarzeń. Upływ czasu co prawda mocno ograniczył możliwość spotkania głównych bohaterów, jednak rozmowy z żyjącymi jeszcze świadkami, adwokatami, pracownikami instytucji zaangażowanych w rozwiązanie spraw będą dla widzów równie interesujące. W programie przedstawione zostaną też późniejsze losy poszczególnych osądzonych w omawianych procesach.

Autorem programu jest Adam Nadworny, dziennikarz i reportażysta „Gazety Wyborczej”, który przez kilkanaście lat był sprawozdawcą sądowym. Napisał wiele reportaży historycznych, śledczych, słuchowisk radiowych i scenariuszy. Jest współautorem książki „Psy z Karbali”, na podstawie której powstaje film fabularny.

„Archiwum zbrodni”

Premiera: niedziela, 13 stycznia, godzina 20:00

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *