Austriacka Bundesliga od 23 lipca na żywo w Sportklubie

W przedostatni weekend lipca 2016 roku rozegrana zostanie pierwsza kolejka austriackiej Bundesligi. Cały sezon widzowie w naszym kraju zobaczą na żywo wyłącznie w Sportklubie. 23 lipca 2016 roku stacja przeprowadzi transmisje z dwóch meczów, dzień później – w niedzielę – z dwóch kolejnych. Rozpoczęcie sezonu od meczu Rapid Wiedeń – SV Guntamatic Ried w sobotę, 23 lipca o godzinie 16:00.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

W trzech ostatnich latach zmagania w Austrii zdominowane zostały przez piłkarzy Red Bull Salzburg. Mająca wsparcie finansowe potężnego sponsora drużyna trzykrotnie wygrała ligę, za każdym razem sukces okraszając zdobyciem krajowego pucharu. W tym roku podopieczni Óscara Garcíi również uznawani są za głównych faworytów Bundesligi (poprzedni sezon skończyli z dziewięcio punktową przewagą nad Rapidem Wiedeń), celem nadrzędnym dla „Byków” wydaje się jednak zaistnienie w Europie i gra na miarę oczekiwań kibiców w Lidze Mistrzów. Tradycyjnie najgroźniejszymi rywalami ekipy z Salzburga będą drużyny ze stolicy, Rapid i Austria. Obie mają na koncie rekordowe 52 tytuły. Czy w nadchodzącym sezonie zespoły z Wiednia zdołają poprawić ten imponujący bilans?

Na obecną chwilę w kadrach wszystkich drużyn z Bundesligi znajduje się jeden zawodnik z polskim paszportem – to Tomasz Wisio reprezentujący barwy beniaminka, SKN St. Pölten. Do niedawna w najwyższej klasie rozgrywkowej grał również Daniel Sikorski, z końcem czerwca rozwiązał on jednak za porozumieniem stron kontrakt z SV Ried. Mimo tak skromnej liczby naszych rodaków w Austrii, polskich nazwisk w lidze nie brakuje – w drużynie U19 Red Bull Salzburg solidną pozycję wypracowali sobie bowiem Martin Pajączkowski i bramkarz Bartłomiej Zynel, a jednym z trenerów odpowiadających za szkolenie osiemnastolatków jest Janusz Góra. Z kolei piłkarzem Austrii Wiedeń jest Alexander Gorgon – syn Wojciecha Gorgonia, byłego zawodnika Wisły Kraków i sędziego piłkarskiego. Miejmy nadzieję, że przed zamknięciem okna transferowego polska kolonia w Bundeslidze jeszcze się powiększy. Jakiemukolwiek piłkarzowi znad Wisły o angaż będzie ciężko jedynie w Admirze Wacker, w kadrze której figurują sami Austriacy.

Plan transmisji z 1. kolejki austriackiej Bundesligi:

Sobota (23 lipca)
Rapid Wiedeń – SV Guntamatic Ried, godzina 16:00, Sportklub

Sobota (23 lipca)
SK Puntigamer Sturm Graz – FC Red Bull Salzburg, godzina 18:30, Sportklub

Niedziela (24 lipca)
SKN St. Pölten – Austria Wiedeń, godzina 16:30, Sportklub

Niedziela (24 lipca)
SV Mattersburg – FC Admira Wacker Mödling, godzina 19:00, Sportklub

Źródło: Media Production

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *