„Bad Boy” – sensacyjny serial akcji w Polsacie

Kolejne dwa odcinkiu serialu „Bad Boy”, odsłaniającego patologie w piłkarskim światku prosto od czołowego specjalisty tego gatunku – Patryka Vegi, już w tę sobotę o godzinie 20:00 w Telewizji Polsat!

Sprawdź godziny emisji serialu „Bad Boy” w PROGRAME TV

Patryk Vega odkrywa najgłośniejsze patologie w polskich klubach piłkarskich. Powiązania z mafią i gangsterami, ustawianie meczów, groźby, zastraszania i agresja na stadionach – wszystko to w pełnym gwiazd filmie, w którym pierwszoplanowe role grają: Antoni Królikowski, Maciej Stuhr, Andrzej Grabowski, Piotr Stramowski, Małgorzata Kożuchowska, Katarzyna Zawadzka i Zbigniew Zamachowski, wspierani m.in. przez piłkarzy – Kamila Grosickiego i Sławomira Peszko.

Telewizyjna wersja „Bad Boy” to znakomita rozrywka nie tylko dla nowych widzów, ale także dla tych, którzy film już widzieli. W serialu pojawiły się nowe postaci, ale to nie wszystko! W kolejnych dwóch odcinkach wciąż czeka na nas wiele nowych scen i rozbudowanych wątków.

Serial nadzwyczaj realistycznie ukazuje świat piłki nożnej. Przed zdjęciami ekipa studiowała materiały dokumentalne, przedstawiające autentyczne „piłkarskie” patologie znane nam z mediów. Dodatkowo, realizmu dodaje fakt, że scenarzysta Olaf Olszewski spędził z „ultrasami” kilka miesięcy, poznając ich życie, zachowanie oraz sposób mówienia. Co ciekawe, w scenach pokazujących „kiboli” wystąpiły osoby chodzące na ustawki i biorące udział w bojówkach.

„Bad Boy” to na pewno serial jakiego w polskiej telewizji dawno nie było, zrobiony z wielkim rozmachem, co było również dużym wyzwaniem realizacyjnym. Niektóre sceny kręcone były przy udziale dwudziestopięciotysięcznej publiczności, na prawdziwych stadionach. Wymagało to ogromnej precyzji nie tylko w ich realizacji, ale też zsynchronizowania z autentycznymi meczami oraz z dostępnością prawdziwych piłkarzy – w tym przypadku Kamila Grosickiego i Sławomira Peszko. Ambicją było, aby sceny na boisku były maksymalnie prawdziwe, a wszystkie zainscenizowane sytuacje wyglądały tak jak autentyczne akcje piłkarskie. Efekt ten udało się osiągnąć, jak w przypadku wszystkich filmów Vegi, dzięki rzetelnej dokumentacji.

Sprawdź ofertę kanału Polsat w PROGRAMIE TV

Piłka nożna fascynuje mnie jako socjologa. Uważam, że nie ma na świecie lepszej rozrywki niż mecz piłkarski, do którego przez dziewięćdziesiąt minut lub dłużej jesteśmy podpięci z adrenaliną w czasie rzeczywistym. Mam też przekonanie, że od czasu „Piłkarskiego pokera” nie było w Polsce fajnego filmu o tej tematyce. Wszystkie dotychczasowe produkcje były zrealizowane w dość niskobudżetowy sposób, oglądaliśmy w nich czterdziestu statystów na czwartoligowym stadionie. Byłem więc przekonany, że jest pole na to, aby stworzyć film, który rzeczywiście odda rozmiar tego widowiska i sprawi, że ludzie będą w stanie doznać podobnych emocji co na stadionie – mówi o produkcji Patryk Vega.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *