„Barbara i Jan” w TVP Seriale

Pierwszy w historii polski serial telewizyjny „Barbara i Jan” powróci po półwieczu na dwa wieczory o godzinie 20:00 na antenę Telewizji Polskiej – 4 i 5 stycznia 2015 roku jego dwa pierwsze odcinki pokaże TVP Seriale.

50 lat temu – 5 stycznia 1965 roku – w Telewizji Polskiej odbyła się premiera pierwszego polskiego serialu telewizyjnego „Barbara i Jan”. W rolach głównych wystąpili: Janina Traczykówna i Jan Kobuszewski.

Z okazji jubileuszu, w pierwszy weekend nowego roku kanał TVP Seriale przypomni widzom dwa odcinki serialu „Barbara i Jan” (sobota i niedziela, 4 i 5 stycznia, godzina 20:00). Pokaże też program 50 lat serialu „Barbara i Jan”, w którym pracę na planie wspominać będą aktorzy – odtwórcy głównych ról. „Barbara i Jan” to serial komediowo-sensacyjny. Akcja dzieje się w redakcji fikcyjnej warszawskiej gazety „Echo”. Bohaterami są początkująca dziennikarka – Barbara (w tej roli Janina Traczykówna) i fotoreporter – Jan (w tej roli Jan Kobuszewski). W każdym odcinku zajmują się oni banalnym zazwyczaj tematem. Jednak za każdym razem odkrywają drugie dno sprawy. Perypetie, które towarzyszą ich pracy sprawiają, że artykuł staje się wyjątkowy.

Serial reżyserowali Jerzy Ziarnik i Hieronim Przybył. Jednym ze scenarzystów był Stanisław Bareja. Muzykę skomponował Jerzy Matuszkiewicz. W serialu pojawia się plejada ówczesnych gwiazd, które zresztą są znane i bliskie także współczesnemu widzowi. Poza Janem Kobuszewskim i Janiną Traczykówną są to m.in.: Mieczysław Pawlikowski, Wojciech Pokora, Zofia Merle, Teresa Lipowska, Anna Milewska, Wacław Kowalski, Jerzy Turek, Zygmunt Kęstowicz.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *