Benefis Krystyny Sienkiewicz w Polskim Radiu

Teatr Polskiego Radia, Program 1 Polskiego Radia i Wydawnictwo Prószyński i S-ka zapraszają na benefis wybitnej aktorki teatralnej, filmowej, telewizyjnej, kabaretowej i radiowej – Krystyny Sienkiewicz. Podczas uroczystego wieczoru, który odbędzie się w niedzielę 29 stycznia w Studiu Muzycznym im. W. Szpilmana wystąpią m.in. młodzi wokaliści związani ze Studiem Piosenki Teatru Polskiego Radia. Początek o godzinie 17:00.

Okazją do spotkania jest niedawna premiera książki Krystyny Sienkiewicz „Skrawki”, która ukazała się w listopadzie ub.r. – właśnie nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka. Jest to bardzo osobisty i intymny zapis przeżyć znanej i lubianej aktorki, której udało się w ciągu kilku ostatnich lat pokonać dwie ciężkie choroby. W książce nie znajdziemy jednak epatowania cierpieniem, drastycznych opisów – to opowieść „ku pokrzepieniu serc”, dowód na to, iż mimo trudnych przeżyć można zachować pogodę i hart ducha. Krystyna Sienkiewicz, uwielbiana przez wiele pokoleń Polaków za niezwykłe ciepło, życzliwość i nieznikający z ust uśmiech, pozostała sobą, stanowi więc świetny wzór dla wszystkich, którym przyszło mierzyć się z przeciwnościami losu.

Podczas benefisu w reżyserii Janusza Gasta i pod opieką artystyczną Dyrektora Teatru Polskiego Radia Janusza Kukuły na scenie Studia Muzycznego im. Władysława Szpilmana w Warszawie (al. Niepodległości 77/85) wystąpią: Mateusz Bieryt, Justyna Kokot, Mariusz Orzechowski, Agnieszka Przekupień, Paulina Walendziak, Sylwia Zelek oraz grupa The Jobers. Kierownikiem muzycznym i autorem aranżacji całości wieczoru jest Marcin Partyka, a spotkanie poprowadzi Paweł Sztompke z redakcji muzycznej Programu 1 Polskiego Radia.

Początek w niedzielę 29 stycznia o godzinie 17:00. Bezpośrednią transmisję spektaklu przeprowadzi radiowa Jedynka.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *