Flynn Carsen (Noah Wyle) to ciamajdowaty mól książkowy, który marzy o pracy bibliotekarza. Kiedy spełnia się jego marzenie i dostaje pracę w Bibliotece Publicznej Flynn nie podejrzewa nawet, że przyjdzie mu strzec największych skarbów ludzkości i bronić świat przed złem. Będzie mu przeszkadzać przywódca tajemniczego Bractwa Węży grany przez Kyle’a MacLachlana, popularnego agenta FBI Dale’a Coopera z “Miasteczka Twin Peaks”. Telewizja Puls wyemituje dwie części “Bibliotekarza”. Pierwszą pt. “Bibliotekarz: tajemnica włóczni” będzie można zobaczyć w środę 6 marca, a drugą – “Bibliotekarz: tajemnice kopalni króla Salomona” -€“ tydzień później w środę 13 marca.

“Bibliotekarz: Tajemnica włóczni”
film przygodowy, USA, Niemcy 2004, reż. Peter Winther, wyst.: Noah Wyle, Kelly Hu, Kyle MacLachlan
W pierwszej części filmu pt. “Bibliotekarz: tajemnica włóczni” Flynn ma do czynienia z tajemniczym Bractwem Węża, które wykrada z biblioteki jedną z trzech części Włóczni Przeznaczenia, słynnej relikwii chrześcijaństwa. Carsena czeka niebezpieczna misja: musi odnaleźć święty relikt zanim wpadnie on w niepowołane ręce.
Premiera: środa, 6 marca, godzina 20:00

“Bibliotekarz: Tajemnice kopalni króla Salomona”
film przygodowy, USA, Niemcy 2006, reż. Peter Winther, wyst.: Noah Wyle, Gabrielle Anwar, Bob Newhart, Olympia Dukakis
W drugiej części pt. “Bibliotekarz: tajemnice kopalni króla Salomona” Flynn otrzymuje starożytny egipski zwój i odkrywa, że należał on do Króla Salomona. Zwój okazuje się mapą do legendarnej kopalni króla Salomona -€“ miejsca, w którym władca trzymał swoje najcenniejsze skarby. Niestety cenna rzecz zostaje skradziona i pojawia się ryzyko, że jeśli dostanie się w niepowołane ręce, świat może znaleźć się w wielkim niebezpieczeństwie. Flynn wyrusza do Maroka w poszukiwaniu mapy i skarbu…
Premiera: środa, 13 marca, godzina 20:00

“Mechanik: Czas zemsty”
film akcji, USA, Niemcy 2005, reż. Dolph Lundgren, wyst.: Dolph Lundgren, Ben Cross, Ivan Petrushinov
Nikołaj Czerenienko, walczący kiedyś w Afganistanie były komandos (w tej roli Dolph Lundgren), pracuje jako mechanik w podmiejskim warsztacie samochodowym. Gdy miejscowy gangster – Sasza -“ zabija jego żonę i syna, Nikołaj postanawia się na nim zemścić… To wszystko będzie można zobaczyć w filmie “Mechanik: czas zemsty”.
Na trop zabójcy Nikołaj wpada przez przypadek, dopiero po siedmiu latach od zabójstwa kiedy żyje już w Stanach Zjednoczonych. Staje się to dzięki pewnej bogatej kobiecie, która prosi Nikołaja o odnalezienie swojej porwanej wnuczki. Początkowo nasz bohater nie chce podjąć się tego zadania, ale zmienia zdanie, kiedy dowiaduje się, że porywaczem jest właśnie Sasza. Zaczyna się walka na śmierć i życie.
“Mechanik: czas zemsty” to klasyczne kino akcji nakręcone w stylu filmów o twardzielach z lat 80. i 90. Mało gadaniny, dużo strzelanin, a do tego Dolph Lundgren, gwiazdor kina akcji w znakomitej formie.
Dolph Lundgren, reżyser i jednocześnie aktor grający główną rolę w “Mechaniku” to gwiazdor kina akcji. Ten Szwed z pochodzenia, mierzący aż 196 cm wzrostu zasłynął na świecie m.in. dzięki rolom w takich hitach, jak “Rocky 4”, “Punisher”, “Uniwersalny żołnierz” czy “Niezniszczalni”.
Premiera: piątek, 8 marca, godzina 20:00
Powtórka: czwartek, 14 marca, godzina 22:10

Źródło: Telewizja Puls