Blok filmowy „Rocznica powstania w getcie warszawskim” na CBS Europa

19 kwietnia 1943 r. w getcie warszawskim wybuchło powstanie – w jego 75. rocznicę kanał CBS Europa przygotował dla swoich widzów blok filmów podejmujących tematykę II wojny światowej. Zobaczyć będzie można nagrodzony trzema Oscarami komediodramat „Życie jest piękne”, nominowany do Emmy w trzech kategoriach „Bezpieczny port” oraz nagrodzonego dziewięcioma Oscarami „Angielskiego pacjenta”. Na blok filmów w doborowej obsadzie kanał CBS Europa zaprasza 19 kwietnia od 18:50.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału CBS Europa

„Życie jest piękne”
Koniec lat 30. ubiegłego wieku. Do toskańskiego miasteczka przyjeżdża ekscentryczny i przezabawny Guido (Roberto Benigni). Młody mężczyzna marzy o własnej księgarni, którą chce otworzyć z pomocą wuja. Już początek pobytu w miasteczku okaże się kluczowy dla Guida. Pewnego dnia spotyka piękną Dorę (Nicoletta Braschi) i zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Kobieta pochodzi z wyższych sfer i niebawem ma wyjść za faszystowskiego urzędnika. Dorę i Guida zdaje się dzielić wszystko – pochodzenie, majątek czy perspektywy. Jednak połączy ich miłość. Guido, którego żydowskie korzenie stają się we Włoszech coraz większym problemem, poślubia w końcu Dorę, a wkrótce przychodzi na świat ich ukochany syn, Joshua (Giorgio Cantarini). Koszmar wojenny dociera niestety i do Toskanii. Guido wraz synkiem zostaje umieszczony w obozie koncentracyjnym. Na własne życzenie oddaje się w ręce nazistów także Dora.
Emisja: czwartek, 19 kwietnia, godzina 18:50

„Bezpieczny port”
Oparta na faktach opowieść o Ruth Gruber (Natasha Richardson), która zdołała przedostać się do okupowanej Europy, wywieźć z niej i przewieźć przez Atlantyk około tysiąca Żydów. Po dotarciu do Nowego Jorku zostali oni zamknięci w obozie internowania w Oswaldo, gdzie żyli w strachu przed deportacją – a Ruth musiała walczyć o ich prawo do osiedlenia się w USA.
Emisja: czwartek, 19 kwietnia, cz. I godzina 21:00, cz. II godzina 22:50

„Angielski pacjent”
Koniec II wojny światowej. W opuszczonym klasztorze pod Florencją kanadyjska pielęgniarka Hana (Juliette Binoche) opiekuje się ciężko poparzonym mężczyzną – lotnikiem zestrzelonym przez Niemców nad Saharą. Towarzyszą jej pracujący dla wywiadu Kanadyjczyk David Caravaggio (Willem Dafoe) oraz Kip (Naveen Andrews) – hinduski saper z armii brytyjskiej. Tożsamość pacjenta pozostaje zagadką, choć wydaje się, że jest Anglikiem. Z opowieści umierającego człowieka powoli wyłania się jego prawdziwa historia…
Emisja: czwartek, 19 kwietnia, godzina 00:40

Źródło: CBS Europa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *