Blok „Korea Północna bez retuszu” na kanale National Geographic

Korea Północna skrywa wiele tajemnic. Politycy na całym świecie spoglądają w stronę półwyspu z dużą niepewnością, a czasem nawet strachem. Służby wywiadowcze i wojskowe śledzą każdy krok koreańskiego przywódcy, a doniesienia z Pjongjangu trafiają na czołówki gazet i do alertów informacyjnych. Autorytarny władca kraju jest zagadką dla całego świata i trudno przewidzieć jego kolejne kroki. Blok programowy „Korea Północna bez retuszu” to spojrzenie na Koreę z tak bliska, jak tylko się da.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału National Geographic

To, co dociera do nas z Korei Północnej, to doskonale wyreżyserowany, propagandowy obraz. Władca Kim Dzong Un kreowany jest na dobrego ojca narodu, z uwielbieniem wsłuchującego się w jego słowa. Najczęściej koreański przywódca jest uśmiechnięty, obserwuje defilady na swoją cześć albo przygląda się udanym manewrom wojskowym. Spikerki północnokoreańskiej telewizji informują z dumą o sukcesach kolejnych prób rakiet balistycznych, a Zachód – głęboko zaniepokojony doniesieniami z półwyspu koreańskiego – szuka sposobów, by ujarzmić zapędy dyktatora łamiącego międzynarodowe zobowiązania. Kim Dzong Un prowokuje świat, ale wciąż wiemy o nim niewiele. Eksperci przyglądają mu się wyjątkowo czujnie – śledzą, jak często pokazuje się publicznie i w jakim jest stanie zdrowia. Przypatrują się również otoczeniu politycznemu – tajemnicą owiana jest najbliższa rodzina władcy i najbliżsi współpracownicy. Ogromną sensację wzbudza zawsze pojawienie się lub zniknięcie którejkolwiek z bliskich Kimowi osób.

Blok programowy „Korea Północna bez retuszu” – premiera w niedzielę 8 kwietnia od godz. 20:00 na kanale National Geographic.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *