„Blondynka” z Joanną Moro od września w TVP1 HD (grafika)

Joanna Moro, po głośnej i ważnej roli Anny German, tym razem wcieli się w postać dr Sylwii Kubus w trzecim sezonie „Blondynki” w reżyserii Mirosława Gronowskiego. Do znanej już obsady serialu TVP1 dołączy także jedna z najpopularniejszych ukraińskich aktorek – Olga Sumska. Jesienna premiera w TVP1 HD już 7 września 2014 roku.

Trzecia odsłona „Blondynki” jest kontynuacją serii w reżyserii Mirosława Gronowskiego, która od 2010 roku odnosi sukcesy na antenie TVP1, przyciągając przed telewizory wielomilionową widownię. Losy mieszkańców miasteczka Majaki opisują Andrzej Mularczyk (autor dwóch poprzednich części) i Przemysław Nowakowski.

Tytułową rolę po raz pierwszy zagra Joanna Moro. Grana przez nią bohaterka, doktor Sylwia Kubus, ma już w Majakach ugruntowaną pozycję. Nie boi się lokalnych układów, pomaga uciszać spory, staje zawsze po stronie pokrzywdzonych. Mocno angażuje się w lokalne problemy. Tylko życie osobiste funduje jej wciąż nowe zwroty akcji. Tak jak w poprzednich seriach, na planie „Blondynki” pojawi się mnóstwo zwierząt i to, co charakterystyczne dla serialu – piękne podlaskie pejzaże.

W trzeciej serii widzów TVP1 HD znów oczarują znani i lubiani bohaterowie. Doktor Fus (Krzysztof Gosztyła) i Jasiunia (Izabela Dąbrowska) przeżywają zwroty swojego związku ukazane w lekkim komediowym tonie. Wójt (Andrzej Grabowski) pozostaje postacią barwną i niejednoznaczną, a wątek tego bohatera sukcesywnie się poszerza. Poznamy też dalsze losy innych ciekawych postaci: Puli-Huli (Krzysztof Kiersznowski), Jagny (Magda Schejbal), Majki (Marta Ścisłowicz), Maneja (Tomasz Borkowski), czy Krisa Roya (Mariusz Ostrowski), który pojawił się w drugiej serii i mocno wstrząsnął życiem tytułowej bohaterki.

Do grupy znanych i lubianych mieszkańców podlaskiej wsi dochodzi jedna, znacząca postać. Nowy wątek w trzecim sezonie osnuty jest wokół postaci Oksany (w tej roli jedna z najpopularniejszych ukraińskich aktorek Olga Sumska) – pięknej, dojrzałej, zmysłowej kobiety, która przybywa do Majaków ze swoim łóżkiem do masowania. Oksana jest Ukrainką, z wykształcenia muzykologiem, ale w Polsce zarabia na chleb masując ludzi. Ma też niezwykłą zdolność zaglądania w głąb ludzkiej duszy, dar empatii i umiejętność czytania w myślach. Umie cierpliwie słuchać i uważnie patrzeć na innych. To już wystarczy, by na początku budzić w mieszkańcach Majaków nieufność, czasem zazdrość, a nawet jawną niechęć. Zwłaszcza, że z usług Oksany korzystać będą wszyscy najważniejsi mężczyźni. Od Doktora zaczynając, przez Pula-Hulę, na wójcie kończąc – co stanie się punktem wyjścia do wielu komediowych scen, które pokazują jak z „obcej” Oksana staje się kimś „tutejszym”.

Olga Sumska pochodzi z rodziny artystycznej. Zarówno jej rodzice jak i starsza siostra Natalia posiadają tytuł Artystów Narodowych, które w Rosji i na Ukrainie otrzymuje się za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury, teatru i filmu. W swoim rodzinnym kraju jest prawdziwą gwiazdą znaną z wielu ról filmowych i teatralnych oraz z występów w popularnych programach telewizyjnych. Zagrała m.in. główną rolę kobiecą w serialu „Nepruhi” zrealizowanym na podstawie „Świata według Kiepskich”. Jest gorącą orędowniczką niepodległości Ukrainy – po rozpadzie ZSRR odrzuciła intratne propozycje pracy w Moskwie i pozostała w kraju.

Pierwszy (27 z kolei) odcinek trzeciej serii „Blondynki” pt. „Nic nigdy nie jest na zawsze” rozpoczyna się od radosnego wydarzenia: społeczność Majaków powiększyła się o nowego członka – Adriana Auguścika. Zgodnie z tradycją sąsiedzi i znajomi gromadzą się na „pępkowym”. Przy ognisku i bigosie u Auguścikowej spotkają się wszystkie najważniejsze postaci opowieści: Wójt, Ksiądz Błażejczyk, Doktor Fus, Jasiunia, Pula-Hula i Bella. Pojawi się też nowa postać – piękna, otoczona aurą tajemnicy Oksana. Spotkanie u Auguścików to okazja do wspomnień, wiwatów i snucia planów. Najbardziej dalekosiężne ma Wójt Traczyk, który „gminę swą widzi ogromną”, ale nie wszyscy podzielają jego entuzjazm dla nowoczesności i postępu. Manej troskliwie opiekuje się ciężarną Majką, która wyrywa się do Warszawy. Sylwia, ku utrapieniu Doktora i Jasiuni, wciąż waha się, czy pozostać w lecznicy. Z jednej strony ma perspektywę trwałego związku z Krisem i tęsknotę za wielkim miastem, z drugiej świadomość, że powoli zapuszcza korzenie w Majakach. Niepokój gospodarzy wzmaga się, gdy do lecznicy przyjeżdża Marcin, dawny chłopak Sylwii. Oficjalnie tylko po to, by zabrać resztę swoich rzeczy, ale wszyscy wiedzą, że będzie miał dla niej też inną propozycję. Czy Sylwia z niej skorzysta? To pytanie będzie unosiło się w powietrzu przez cały czas i znajdzie nieoczekiwane rozwiązanie.

„Blondynka”

Premiera: niedziela, 7 września, godzina 20:25

tvp1hdblondynkamoro

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *