Dorota Kośmicka – Gacke w ATM Grupie

W sierpniu 2014 roku Dorota Kośmicka – Gacke dołączyła do ATM Grupy, największej niezależnej firmy producenckiej na rynku (hitowe „Ranczo”, „Ojciec Mateusz”, „Pierwsza miłość”, „Świat według Kiepskich”, „Na krawędzi” i in.). Będzie pracowała nad formatami komediowymi i serialami w gronie najlepszych producentów Grupy.

Swoją karierę zaczynała w telewizji HBO współtworząc dział produkcji fabularnej amerykańskiej płatnej telewizji. Była też koproducentem takich filmów jak „Weiser”, „Szczęśliwego Nowego Yorku”, „Operacja Samum”, „Na koniec Świata”, „Sezon na Leszcza”.

W roku 2000 związała się z Telewizją TVN. Najpopularniejsze seriale tej stacji: „Kasia i Tomek”, „Camera Cafe”, „Hela w Opałach” a także wielokrotnie nagradzana „Niania” z Agnieszką Dygant w roli głównej to jej produkcje.

W latach 2008-2014 nadzorowała produkcje Telewizji Polskiej – „Londyńczycy”, „Czas Honoru”, „Tancerze”. Jej największym sukcesem jest 5 sezonów serialu komediowego pt. „Rodzinka pl.”, który zdobył kilkumilionową widownię. Widzowie poznali także takie jej produkcje jak „Ja to mam szczęście!”, „Boscy w sieci!”, „Spokojnie to tylko ekonomia!”.

Dorota Kośmicka – Gacke, oprócz produkcji gromadzących największą widownię w najlepszych czasach antenowych, ma na swoim koncie liczne nagrody, m.in.: Telekamery, Osobowość Roku miesięcznika „Pani” i nominację do nagrody Wiktora w kategorii najlepszy Producent w 2012 roku.

Prywatnie, jest miłośniczką jazdy na rowerze i spływów kajakowych na Mazurach. Działa też w hospicjach i współpracuje z fundacjami zajmującymi się cukrzycą.

Źródło: ATM Grupa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *