W sierpniu 2014 roku Dorota Kośmicka – Gacke dołączyła do ATM Grupy, największej niezależnej firmy producenckiej na rynku (hitowe “Ranczo”, “Ojciec Mateusz”, “Pierwsza miłość”, “Świat według Kiepskich”, “Na krawędzi” i in.). Będzie pracowała nad formatami komediowymi i serialami w gronie najlepszych producentów Grupy.

Swoją karierę zaczynała w telewizji HBO współtworząc dział produkcji fabularnej amerykańskiej płatnej telewizji. Była też koproducentem takich filmów jak “Weiser”, “Szczęśliwego Nowego Yorku”, “Operacja Samum”, “Na koniec Świata”, “Sezon na Leszcza”.

W roku 2000 związała się z Telewizją TVN. Najpopularniejsze seriale tej stacji: “Kasia i Tomek”, “Camera Cafe”, “Hela w Opałach” a także wielokrotnie nagradzana “Niania” z Agnieszką Dygant w roli głównej to jej produkcje.

W latach 2008-2014 nadzorowała produkcje Telewizji Polskiej – “Londyńczycy”, “Czas Honoru”, “Tancerze”. Jej największym sukcesem jest 5 sezonów serialu komediowego pt. “Rodzinka pl.”, który zdobył kilkumilionową widownię. Widzowie poznali także takie jej produkcje jak “Ja to mam szczęście!”, “Boscy w sieci!”, “Spokojnie to tylko ekonomia!”.

Dorota Kośmicka – Gacke, oprócz produkcji gromadzących największą widownię w najlepszych czasach antenowych, ma na swoim koncie liczne nagrody, m.in.: Telekamery, Osobowość Roku miesięcznika “Pani” i nominację do nagrody Wiktora w kategorii najlepszy Producent w 2012 roku.

Prywatnie, jest miłośniczką jazdy na rowerze i spływów kajakowych na Mazurach. Działa też w hospicjach i współpracuje z fundacjami zajmującymi się cukrzycą.

Źródło: ATM Grupa