Bode Miller ekspertem Eurosportu na ZIO Pyeongchang 2018

Eurosport rozszerzył ekipę ponad 150 ekspertów i komentatorów sportów zimowych na Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pyeongchang 2018 o sześciokrotnego medalistę olimpijskiego Bode Millera. Sportowiec będzie analizował dyscypliny narciarskie w nowatorskim, wirtualnym studiu „Eurosport Cube”, pierwszym tego typu projekcie wykorzystującym technologię mixed reality. Tym samym Bode Miller dołączył do grona 58 olimpijczyków, którzy w trakcie igrzysk przybliżać będą widzom Eurosportu zmagania zawodników.

Sprawdź ofertę kanałów Eurosport w PROGRAMIE TV

W ramach przygotowań do Pyeongchang 2018 Eurosport zgromadził swoich czołowych ekspertów olimpijskich w Innsbrucku – podczas trzeciego konkursu Turnieju Czterech Skoczni. Dla stacji jest to próba generalna przed rozpoczynającymi się za nieco ponad miesiąc Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi. Dzięki sztabowi ekspertów, takich jak Bode Miller, i innowacyjnym technologiom Eurosport zamierza wynieść sportowe emocje na zupełnie nowy poziom. Widzowie będą bliżej sportowców niż kiedykolwiek między innymi dzięki wirtualnemu studiu Eurosport Cube.

Do Bode Millera, który ma być twarzą wirtualnego studia, dołączyli w Innsbrucku inni medaliści olimpijscy z ekipy specjalistów Eurosportu, w tym:
– niemieccy mistrzowie olimpijscy w konkursie drużynowym w skokach narciarskich Sven Hannawald i Martin Schmitt,
– Norweg Kjetil Andre Aamodt, jedyny sportowiec, który zdobył więcej medali olimpijskich w narciarstwie alpejskim niż Miller,
– włoska narciarka alpejska i brązowa medalistka olimpijska Karen Putzer,
– mistrz olimpijski w hokeju na lodzie z 1994 r. – Szwed Håkan Loob,
– podwójny brązowy medalista olimpijski w skokach narciarskich Anders Bardal.

Podczas wydarzenia Eurosport ujawnił więcej szczegółów na temat nowatorskiego studia Eurosport Cube. Będzie to pierwsze studio olimpijskie wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość i ulepszony przepływ danych, które pozwolą przenieść widza wraz z reporterem na dowolną arenę igrzysk. Wyjątkowa sceneria, którą otoczony będzie komentator, pozwoli mu stanąć obok zawodnika i szczegółowo analizować najlepsze momenty z 900 godzin transmitowanych na żywo zmagań sportowców.

Bode Miller będzie regularnie pojawiał się w Eurosport Cube, by prowadzić analizy dyscyplin narciarskich. Materiały ze studia, z udziałem Millera i innych ekspertów Eurosportu, będą częścią ponad 4000 godzin transmisji na żywo i na żądanie. Widzowie będą je mogli oglądać na kanałach telewizyjnych oraz w Eurosport Player dostępnym w ramach aplikacji mobilnej i strony www w 48 krajach i regionach Europy. Co więcej, Eurosport Cube będzie wykorzystywany na potrzeby lokalnych produkcji z udziałem ekspertów z całej Europy.

Podejście Discovery jest całkowicie niekonwencjonalne. Wykracza daleko poza standardowe działania i to w pewnym stopniu odzwierciedla to, co sam robiłem podczas mojej kariery sportowej. Dlatego tak dobrze do siebie pasujemy. Discovery stara się ciągle udoskonalać swoją pracę i niekonwencjonalnie podchodzić do zadań, co idealnie wpisuje się w moją filozofię działania. Cieszę się, że mogę z nimi współpracować – przyznaje Bode Miller, zdobywca sześciu medali olimpijskich w narciarstwie alpejskim, w tym złota w superkombinacji w Vancouver w 2010 roku. – Nie mogę doczekać się wejścia do Eurosport Cube i przeżywania sportowych emocji razem z widzami. To będzie przełom. Będziemy w stanie fizycznie pokazać fanom najmniejsze detale, które decydują o wygranej bądź przegranej. Nie zdziwiłbym się, gdyby ta dogłębna analiza zrewolucjonizowała również sposób, w jaki sami sportowcy oceniają swoje występy – dodaje Bode Miller.

Bardzo się cieszymy że Bode Miller dołączył do naszej listy znakomitych, światowej klasy sportowców, którzy pomogą nam stworzyć dla widzów nowe doświadczenie igrzysk. Wiedza, jaką dysponuje Bode Miller w połączeniu z innowacyjnymi technologiami, takimi jak Eurosport Cube, zapewni widzom niezrównany wgląd w zmagania sportowców, przenosząc ich tak blisko zawodników, jak nigdy wcześniej – mówi Peter Hutton, CEO Eurosportu.

Relacja Eurosportu z Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pyeongchang 2018 rozpocznie się w czwartek 8 lutego na żywo i na żądanie za pośrednictwem wszystkich platform. Interaktywna aplikacja Eurosport Player będzie jedynym miejscem, w którym widzowie będą mogli obejrzeć każdą sekundę olimpijskich zmagań – online, na urządzeniach mobilnych oraz telewizorach z dostępem do internetu. Użytkownicy aplikacji Eurosport Player będą mogli dopasować transmisję z igrzysk do swoich potrzeb i sami decydować o tym co, kiedy i jak chcą oglądać.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *