Cały sezon Ligi SEHA na żywo w Sportklubie

W Egipcie trwają właśnie finały mistrzostw świata, ale już trzy dni po ich zakończeniu najlepsi szczypiorniści w Europie wracają do rywalizacji w klubach. Od 2 lutego na dobrego startuje m.in. Liga SEHA, z której transmisje przeprowadzi Sportklub.

Sprawdź godziny transmisji Ligi SEHA w PROGRAMIE TV

SEHA to międzynarodowe rozgrywki klubowe, często określane mianem drugich – zaraz po Lidze Mistrzów – najważniejszych i najbardziej prestiżowych w Europie. Rokrocznie biorą w nich udział czołowe siódemki z Bałkanów oraz z Europy Wschodniej i Środkowej. W ubiegłym sezonie triumfował w nim Telekom Veszprem, który w finałowym spotkaniu wyraźnie wygrał z Vardarem.

W tym roku Węgrów zabrakło na starcie, są za to mistrzowie Macedonii, którzy uznawani są za głównych kandydatów do triumfu w całych rozgrywkach. Vardar ma na koncie pięć wygranych w Lidze SEHA i jest po tym względem niekwestionowanym liderem w tabeli wszechczasów. W bieżącym sezonie Macedończycy rywalizować będą w grupie B, a za rywali będą mieli Nexe, Vojvodinę oraz Motor Zaporoże. Z kolei w grupie A los skojarzył ze sobą PPD Zagrzeb, Tatrana Presov, Metaloplastikę i Eurofarm Pelister. W porównaniu z ubiegłym sezonem stawka drużyn biorących udział w rozgrywkach nieco się skurczyła (przed rokiem było ich aż 12), spowodowane jest to jednak główne obostrzeniami wywołanymi pandemią koronawirusa, z którą wciąż zmagają się niemal wszystkie kraje na świecie.

Sprawdź ofertę kanału Sportklub w PROGRAMIE TV

Formalnie Liga SEHA wystartowała już z tegoroczną kampanią, w grudniu odbyły się bowiem dwa spotkania. W pierwszym z nich Nexe po zaciętym i emocjonującym spotkaniu wygrało 24:23 z Vojvodiną, w drugim Eurofarm Pelister uporał się we własnej hali z Metaloplastiką, zwyciężając 30:26. Na swój pierwszy mecz w tegorocznych rozgrywkach czeka Vardar z Patrykiem Walczakiem w składzie. Macedończycy marsz po szósty triumf w tych rozgrywkach rozpoczną domowym meczem z Vojvodiną. Wszystkie spotkania całego sezonu na żywo na antenie Sportklubu.

Źródło: Media Production

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *