26 czerwca 2016 roku o godzinie 20:00 ogólnodostępny kanał filmowy Stopklatka TV pokaże hit Marvel Studios “Captain America: Pierwsze starcie”.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

Gwiazda na piersi, niebieski strój i biało-czerwona tarcza w ręku – oto Kapitan Ameryka, największy superbohater Stanów Zjednoczonych, który w czerwcu zagości na antenie Stopklatki TV. Hit “Captain America: Pierwsze starcie” (ang. “Captain America: The First Avenge”) to ekranizacja serii komiksów wydawnictwa Marvel, znanego między innymi z opowieści o takich bohaterach, jak Spider-Man, Fantastyczna Czwórka, Hulk czy grupa X-Men. Filmowe wydarzenia dzieją się w czasach II Wojny Światowej i przedstawiają przygody Steve’a Rogersa, chorowitego chłopaka z Brooklynu, który za sprawą tajemniczego eksperymentu zyskuje nadludzką siłę, a następnie wykorzystuje ją podczas wojny z nazistami. Na jego drodze staje Red Skull – prawa ręka Hitlera i lider organizacji HYDRA mającej na celu zdobycie energetycznej dominacji na świecie.

W rolę obrońcy dobra wcielił się Chris Evans. Jako odtwórca roli Kapitana Ameryki został doceniony przez krytyków i pokochany przez fanów. Stało się to również za sprawą wartości jakie postać utożsamia: patriotyzm, honor, odwaga i poświęcenie dla dobra ogółu.

Reżyser Joe Johnston, zaserwował widzom niezwykle popularny ostatnio motyw superbohatera w kinie, sprytnie mieszając różne gatunki. Twórcy nawiązują do gatunku wojennego, a także do tzw. Kina Nowej Przygody, z Indianą Jonesem na czele – to obraz utrzymany w dramatycznym i bohaterskim duchu z jednej strony, z drugiej nie stroniący od humoru nawet w scenach największego napięcia. Produkcja jest fabularnym wstępem do kolejnego hitu Marvel Studios pt. “Avengers”.

“Captain America: Pierwsze starcie” miał swoją kinową premierę w 2011 roku i okazał się komercyjnym oraz artystycznym sukcesem. Film stał się kasowym hitem, zarabiając ponad 370 mln dolarów i do tej pory doczekał się dwóch kontynuacji. Ostatnia część “Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” jest obecnie wyświetlana w kinach na całym świecie.

Źródło: Stopklatka